Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Asmeninė garbės konsulų iniciatyva ir aktyvumas - didelė parama valstybei

2010-07-14

Trečiadienis, liepos 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ketvirtą kartą Vilniuje vykstančiame Lietuvos garbės konsulų suvažiavime, į kurį susirinko daugiau nei 100 mūsų šalies garbės konsulų iš maždaug 60 pasaulio valstybių. Suvažiavimo metu konsulai bus supažindinti su Lietuvos užsienio politikos prioritetais, turizmo ir investicijų galimybėmis Lietuvoje. Bus aptarta šalies eksporto plėtra, užsienio lietuvių reikalai, konsulinės pagalbos teikimas Lietuvos piliečiams užsienyje, Lietuvos kultūros pristatymas ir šalies garsinimas pasaulyje, tarptautinių mokslo mainų ir universitetų bendradarbiavimo skatinimas.

„Europą užgriuvę ekonominiai sunkumai privertė ir Lietuvą imtis užsigulėjusių namų darbų - būtinų socialinės sistemos, švietimo, energetikos ir kitų sričių reformų. Galime didžiuotis, kad savo problemas pajėgiame spręsti patys, o mūsų tarptautiniai partneriai tai vertina ne tik aukštesniais reitingais, bet ir investuoja mūsų šalyje", - sakė Lietuvos Prezidentė pabrėždama didelius garbės konsulų nuopelnus atstovaujant mūsų valstybei ir pristatant mūsų šalies kultūrą, ekonomiką, švietimo ir investicinius projektus.

Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad garbės konsulai su mūsų šalies partneriais užsienyje pasidalys žiniomis apie verslo ir investicijų galimybes Lietuvoje, apie rinkos sąlygų sudarymą elektros sektoriuje, priimamus antikorupcinius įstatymus, sugriežtinusius bausmes už ekonominius nusikaltimus ir taip sudariusius skaidresnes sąlygas vietos ir užsienio verslui.

Valstybės vadovė padėkojo Lietuvos garbės konsulams už pastangas ir paramą lietuviams, gyvenantiems užsienyje, ir sakė tikinti, kad jie ir toliau prisidės prie kultūrinių ryšių stiprinimo, padėsiančio išsaugoti lietuvybę atokiausiose pasaulio kampeliuose.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.14 08:40

Atgal