Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Asociacijos sutartys su Gruzija, Moldova ir Ukraina atveria naują santykių su ES etapą

2014-06-27

Penktadienis, birželio 27 d. (Briuselis). Briuselyje pasirašytos ES Asociacijos sutartys su Gruzija ir Moldova bei Laisvosios prekybos sutartis, kuri yra sudėtinė Asociacijos sutarties dalis, su Ukraina. Politinė Asociacijos sutarties dalis su Ukraina pasirašyta šių metų kovo mėnesį.

Sutartis Lietuvos vardu pasirašė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasirašymo ceremonijoje savo valstybėms atstovavo Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko, Moldovas Ministras Pirmininkas Iurie Leanca ir Gruzijos Ministras Pirmininkas Iraklis Garibašvilis. Ukrainos vadovas P. Porošenko sutartį pasirašė Prezidentės D. Grybauskaitės padovanotu parkeriu, kuris buvo specialiai pagamintas lapkritį vykusiam Vilniaus viršūnių susitikimui.

„Šiuo metu, kai Rytų partnerės patiria stiprų spaudimą ir turi atremti agresiją, o viso regiono saugumui kyla tiesioginė grėsmė, Ukraina, Moldova ir Gruzija renkasi europinę ateitį. Tai labai svarbus žingsnis, kuris paskatins šių valstybių pažangą ir atvers naujas galimybes kurti geresnį ir saugesnį gyvenimą žmonėms", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu, jog kuo greičiau būtų įgyvendintos Asociacijos sutarčių nuostatos - vykdomos reformos, kovojama su korupcija, realiai pradėtų veikti laisvosios rinkos principai, stiprinama įstatymo viršenybė ir demokratizacija. Prezidentės teigimu, Lietuva ir visa ES tvirtai remia Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos siekius ir yra pasirengusios suteikti visą būtiną pagalbą.

Asociacijos sutarties viena esminių dalių - visaapimantis ir gilus laisvosios prekybos susitarimas, kuris paskatins ES prekybą su Rytų partnerėmis, abipusius ekonominius ir verslo ryšius, sumažins muitų mokesčius, sustiprins investicijų apsaugą.

Rytų Ukrainoje nesiliaujant neramumams, Europos Vadovų Taryba šiandien ketina priimti išvadas dėl padėties šioje Europos valstybėje, kurioje dar kartą smerkiama Krymo aneksija ir išsakoma tvirta parama Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos pateiktam taikos planui.

Nuotr. R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.27 10:33

Atgal