Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Atliekų ir vandentvarkos sektoriuose neturi likti landų korupcijai

2014-06-10

Antradienis, birželio 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu aptarė prioritetinius Aplinkos ministerijos darbus ateinančiais metais. Svarbiausi Prezidentės įpareigojimai ministerijai: efektyvus naujos ES finansinės paramos panaudojimas, vandens kainų augimo suvaldymas, europinius reikalavimus atitinkantis atliekų tvarkymas ir daugiabučių namų renovavimas.

Valentinui Mazuroniui nusprendus pereiti dirbti į Europos Parlamentą, į aplinkos ministro postą bus skiriamas naujas žmogus, kuris atitiks skaidrumo ir kompetencijos reikalavimus ir pajėgs užtikrinti darbų tęstinumą.

„Būtinas didesnis Aplinkos ministerijos įdirbis kovojant su bandymais monopolizuoti komunalinių paslaugų rinką ir pelnytis žmonių sąskaita. Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo, atliekų tvarkymo sektoriai - vieni pažeidžiamiausių korupcijai", - sako Prezidentė.

Prezidentės teigimu, būtina užkirsti kelią staigiam vandens kainos didinimui. Per praėjusius metus didžioji dalis šalies vandens tiekėjų pakėlė vandens kainą gyventojams daugiau nei 30 proc., motyvuodami investicijomis į infrastruktūrą.

Naujajame ES paramos laikotarpyje vandentvarkos projektams numatyta skirti 1,4 mlrd. litų. Aplinkos ministerija turi aiškiai nustatyti prioritetus ir reikalavimus, kad investicijos būtų nukreipiamos atsižvelgiant į realius gyventojų poreikius ir kurtų infrastruktūrą ten, kur jos reikia, o ne tenkintų išaugusį vandens tiekėjų apetitą.

Prezidentė pabrėžė, kad atliekų sektorius turi atitikti ES keliamus reikalavimus ir Lietuva privalo įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus dėl atliekų rūšiavimo ir perdirbimo.

„Aplinkos ministerija turi užtikrinti ir kontroliuoti, kad savivaldybės taip tvarkytų komunalines atliekas, kad valstybei ir žmonėms nereikėtų mokėti baudų. Būtina dėti visas pastangas, kad komunalinių atliekų tvarkymo grandinė nuo surinkimo iki šilumos ir elektros gamybos neatsidurtų vienos verslo grupės rankose", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Aplinkos ministerija turi galvoti ne tik apie investicijas į infrastruktūrą, bet ir apie efektyvų atliekų panaudojimą. Bendradarbiaudama su Energetikos ministerija ir įgyvendindama Nacionalinę šilumos ūkio plėtros programą, Aplinkos ministerija galėtų užtikrinti efektyvesnį atliekų panaudojimą energetinių kainų mažinimui.

Prezidentės teigimu, Aplinkos ministerija pradėjo efektyviau bendradarbiauti su savivaldybėmis ir išjudino daugiabučių namų renovaciją mažesnėse savivaldybėse. Daug padaryta rūpinantis gyvosios gamtos apsaugojimu, taip pat siekiant apginti žvejų mėgėjų interesus ir užtikrinti vandens telkinių prieinamumą.

Aplinkosaugos, vandentvarkos ir atliekų tvarkymo projektų skaidrumas ir efektyvumas, daugiabučių namų renovavimas ir Lietuvos gamtos apsauga - tęstiniai darbai naujam ministrui. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.10 11:14

Atgal