Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Atsakinga lyderystė stiprina ir vienija Europą

2014-05-29

Ketvirtadienis, gegužės 29 d. (Achenas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su ES šalių narių ir institucijų lyderiais dalyvavo iškilmingoje Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo ceremonijoje ir pasveikino šių metų laureatą ES Vadovų Tarybos Prezidentą Hermaną Van Rompuy.

„Politikos Oskaru" vadinamas apdovanojimas Hermanui Van Rompuy skirtas už vertingą indėlį padedant rasti visoms šalims priimtinus sprendimus ir suteikiant naują impulsą Europos vienybei.

Prezidentės teigimu, ES Vadovų Tarybos Prezidento Hermano Van Rompuy nuoseklios pastangos padėjo sutelkti visas šalis nares Europai vaduojantis iš skolų krizės ir užtikrinti ekonominį stabilumą. Būdamas puikus derybininkas, jis pelnė visų ES vadovų pagarbą ir pasitikėjimą bei tapo atsakingo politiko ir tikro europiečio pavyzdžiu.

Pasak Prezidentės, atsakinga lyderystė ir glaudus bendradarbiavimas tarp ES šalių yra būtini, siekiant išsaugoti taiką ir stabilumą Europoje, kurti europiečių gerovę ir padėti kaimyninėms šalims, kurios renkasi glaudesnę integraciją į ES, tačiau susiduria su atvira agresija.

Pirmuoju ES Vadovų Tarybos Prezidentu Hermanas Van Rompuy buvo išrinktas 2009 m., įsigaliojus Lisabonos sutarčiai. Prieš tai ėjęs Belgijos Ministro Pirmininko pareigas, naujajame ES poste jis dirbo pustrečių metų, po kurių jo kadencija buvo dar kartą pratęsta.

2013 m. Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei už Lietuvos indėlį siekiant ES vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo.

Kaip apdovanojimo laureatė, Prezidentė buvo pakviesta dalyvauti šių metų Karolio Didžiojo apdovanojimo renginiuose.

Acheno katedroje vykusios iškilmingos ceremonijos metu Prezidentė bendravo su Belgijos Princese Astrid.

Vizito metu taip pat įvyko Prezidentės dvišaliai pokalbiai su ceremonijoje dalyvaujančiais Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos Premjerais.

Su Ukrainos Premjeru Arsenijumi Jaceniuku Prezidentė kalbėjo apie padėtį Ukrainoje po sekmadienį įvykusių Prezidento rinkimų, aptarė, kokie svarbiausi darbai laukia naujojo Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos ir visų šalies žmonių stabilizuojant padėtį, atkuriant taiką ir įveikiant ekonominius sunkumus. Pasak Prezidentės, Ukrainai būtina įgyvendinti europines reformas, nes tik tai paskatins šalies pažangą ir jos žmonių gerovę.

Su Gruzijos Premjeru Irakliu Garibašviliu ir Moldovos Premjeru Iurie Leancu Prezidentė aptarė šių šalių europinės integracijos procesus ir pabrėžė, jog tikisi, kad su šiomis valstybėmis bus pasirašytos Asociacijos sutartys jau šį birželį. Gruzijos Prezidentas Georgijus Margvelašvilis vakar telefonu pasveikino Lietuvos vadovę laimėjus Prezidento rinkimus.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.29 13:05

Atgal