Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga

2014-03-10
Pirmadienis, kovo 10 d. (Kudirkos Naumiestis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.), kur bendravo su V. Kudirkos gimnazijos mokiniais ir mokytojais, dvyliktokams pravedė pilietiškumo pamoką. Vėliau su miestelio žmonėmis šalies vadovė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prezidentė Kudirkos Naumiestyje apsilankė gavusi V. Kudirkos gimnazijos šeštokų laišką.
 
Pilietiškumo pamokoje šalies vadovė pabrėžė, jog V. Kudirka yra meilės Tėvynei ir atsakomybės už savo šalį pavyzdys, o jo vertybės bei tikslai - aktualūs ir šiandien.

„Vienas iškiliausių lietuvių tautinio sąjūdžio kovotojų Vincas Kudirka - uola, ant kurios laikosi mūsų valstybingumas. Lietuviškos spaudos draudimo metais Vinco Kudirkos redaguojamas laikraštis „Varpas" drąsiai stojo į opoziciją rusų politikai Lietuvoje. Net ir praėjus 115 metų šie tikslai išlieka aktualūs. Labai svarbu, kad naujoji, laisvėje gimusi karta mokėtų atskirti tiesą nuo melo ir jaustų atsakomybę už savo valstybę ir jos ateitį. Kiekviena karta turi ginti laisvę", - sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra mūsų visų laisvės diena. Laisvės patiems kurti savo valstybę tokią, kokią norime - demokratišką, saugią, kurioje visiems būtų gera gyventi. „Kiekvieno piliečio pareiga prisidėti prie Lietuvos valstybės ir jos gerovės kūrimo. Turime visi puoselėti ir saugoti savo Lietuvą, o prireikus vieningai ją ginti", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė gimnazijos mokiniams padovanojo pirmąjį išsamų lietuvišką žemėlapį apie NATO, Aljanso partnerius ir Lietuvos narystę. Šiemet Lietuvai minint dešimtąsias narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Prezidentė paragino mokinius stiprinti savo žinias apie šias organizacijas ir išradingai paminėti sukaktis. Pasak valstybės vadovės, narystė šiose organizacijose Lietuvos žmonėms atvėrė naujas galimybes, suteikė saugumo garantijas ir paskatino šalies gerovę.

Lietuvos vadovė taip pat apsilankė laišką jai parašiusių šeštokų klasėje. Gimnazijos Kudirkaičių organizacijos, muziejaus, įvairioje kitoje užklasinėje veikloje dalyvaujantys šeštokai, pasak šalies vadovės, yra darbštūs ir pilietiški.

Respublikos Prezidentės teigimu, Lietuvos jaunimas yra sąmoningas, aktyviai dalyvaujantis pilietinėje ir savanoriškoje veikloje. Pasak valstybės vadovės, padėdami savo artimui, kaimynui, puoselėdami savo aplinką - kartu puoselėjame ir visą šalį. „Geri darbai daro Lietuvą geresnę ir gražesnę", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė su mokiniais ir bendruomene miestelio aikštėje padėjo gėlių prie Lietuvos himno autoriaus, lietuvybės puoselėtojo V. Kudirkos paminklo ir pagerbė tautos dainiaus atminimą.

„Matydama tokią darnią ir kūrybingą Jūsų bendruomenę, tikiu, kad jaučiate atsakomybę gyvendami ir dirbdami mieste, pavadintame Vinco Kudirkos garbei. Tegul ši atsakomybė Jus lydi kasdien. Puoselėjant miestą ir jo bendruomenę, stiprinant pasitikėjimą vienas kitu, kuriant atvirą ir sąžiningą Lietuvą", - sakė šalies vadovė.

Prezidentė dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime, bendravo su vietos bendruomene ir aikštėje pasodino ąžuoliuką. Vėliau Prezidentė apsilankė V. Kudirkos muziejuje ir apžiūrėjo ekspoziciją, jo darbuotojams palinkėjo sėkmės puoselėjant istorinę atmintį, ugdant patriotišką ir pilietišką jaunąją kartą.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.10 10:43

Atgal