Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos ir Šiaurės šalys - patikimos partnerės ir geros bičiulės

2014-06-19

Ketvirtadienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Vilniaus botanikos sode vykusioje bendroje Baltijos - Šiaurės šalių Vidurvasario šventėje „Nordic-Baltic Midsummer 2014".

„Šiaurės ir Baltijos šalių regiono valstybes vienija ne tik bendri politiniai ar energetiniai tikslai, bet ir panašūs papročiai bei tradicijos. Ne veltui šis regionas tapo vienu sėkmingiausių ir stipriausių šalių bendradarbiavimo pavyzdžiu visoje Europoje. Linkiu, kad Baltijos jūros regioną sietų ne tik politiniai ar ekonominiai ryšiai, bet ir kasdieniai draugiški mūsų žmonių santykiai", - sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, bendras Šiaurės ir Baltijos šalių švenčių paminėjimas - geriausias įrodymas, kad esame ne tik ištikimi partneriai politinėje erdvėje, bet ir geri bičiuliai bei patikimi draugai.

Vidurvasario šventėje savo šalių tradicijas pristatė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Suomijos ir Norvegijos muzikiniai kolektyvai. Šventės svečiai buvo pasitikti lietuviško svetingumo ženklu ir tradiciniu senovės papročiu - įėjimu pro pintus vartus, taip pat galėjo paragauti visų šalių tradicinių valgių.

 Joninės arba Vidurvasario šventė drauge su Baltijos ir Skandinavijos šalimis Lietuvoje švenčiama antrus metus iš eilės. Šiemet šią šventę globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nuotraukos: R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.19 18:25

Atgal