Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos jūra - Lietuvos vartai į pasaulį

2014-06-20

Penktadienis, birželio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Jūros šventės 80-mečiui skirtą istorinės dokumentikos parodą „Į jūrą, visa Lietuva!" ir pasveikino parodos svečius. Tai pirmasis iš Prezidentūros kieme vykstančio projekto „Lietuva - jūrinė valstybė" renginių.

„Esame jūrinė valstybė. Baltija jungia mus istoriniais, prekybiniais ir kultūriniais ryšiais su klestinčiomis Skandinavijos šalimis. Jūra - tai mūsų progresas ir laisvė, mūsų vartai į pasaulį", - sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, privalome saugoti ir branginti savo Baltiją, tausoti jos turtus bei išnaudoti jos galimybes. Šalies vadovė palinkėjo, kad jūra visada jungtų, turtintų ir įkvėptų visas Baltijos regiono valstybes.

Istorinės dokumentikos parodą bus galima apžiūrėti iki liepos 3 d. Po jos atidarymo projekto „Lietuva - jūrinė valstybė" renginius tęs net du Klaipėdos muzikantų, atlikėjų, teatralų koncertai. 19 val. Prezidentūros kieme nuskambės koncertas „Linkėjimai iš pajūrio", 21 val. - koncertas „Sukurta Klaipėdoje". Šie renginiai įsilies į Vilniaus „Kultūros nakties" renginių programą.

Nuotraukos: R. Dačkus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.20 16:20

Atgal