Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos jūra - Lietuvos vartai į pasaulį

2014-07-25

Penktadienis, liepos 25 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė jubiliejinę, 80-metį švenčiančią Jūros šventę. Tai - viena svarbiausių ir seniausių Lietuvos švenčių, kuri kasmet pritraukia per pusę milijono svečių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

„Išsaugojusi savitumą, išlaikiusi pagarbą beveik šimtametėms tradicijoms, kartu Jūros šventė yra kupina jaunatviškumo, polėkio ir laisvės. Tiek praėjusiame amžiuje, tiek ir šiandien ši šventė kviečia mus būti kartu ir didžiuotis, kad esame jūrinė valstybė. Baltijos jūra - mūsų kelias į pasaulį, o pasaulio - į Lietuvą. Be Klaipėdos nėra Lietuvos", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, jūra svarbi Lietuvos ekonomikai. Tai - Lietuvos langas į energetinį savarankiškumą. Jau šių metų pabaigoje Lietuva turės suskystintų gamtinių dujų terminalą, kuris sumažins mūsų šalies priklausomybę nuo vienintelio dujų tiekėjo.

Prezidentė palinkėjo, kad Jūros šventė visada išliktų laisvų, atvirų ir kūrybingų žmonių švente. Kad joje gerai jaustųsi ir šios šventės bendraamžiai, ir patys jauniausi jos dalyviai.

Jūros šventė Klaipėdoje vyksta liepos 25-27 dienomis.

Nuotr.: R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.25 15:56

Atgal