Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos kelias – žmonių vienybės ir kovos už Laisvę simbolis

2014-08-23

Šeštadienis, rugpjūčio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Baltijos kelio 25-erių metų minėjimo šventiniuose renginiuose ir iškilmingoje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Katedros aikštėje.

„Baltijos kelias - gyva legenda. Prieš 25-erius metus trys Baltijos tautos vieningai ir drąsiai pareiškė, kad sieks laisvės. Visam pasauliui parodėme, kad okupantai mūsų nepalaužė. Atkūrėme savo valstybes ir padarėme didelę pažangą, todėl didžiuokimės savo istorija. Tegul laisvė skamba visu garsu nuo Vilniaus iki Talino", - sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, šiandien Europa vėl susiduria su brutaliai demonstruojama jėga ir atviru noru žlugdyti subrendusios, suverenios valstybės siekius. Situacija Ukrainoje reikalauja tokios pat vienybės, drąsos ir ryžto, kokį parodė Baltijos kelyje stovėję žmonės.

Šeštadienį Lietuvai, Latvijai ir Estijai minint istorinę sukaktį, Prezidentė ryte dalyvavo Baltijos kelio dalyvių išlydėtuvėse Katedros aikštėje, taip pat įrašė savo palinkėjimus Lietuvai ir ateities kartoms.

Prie Baltojo tilto Prezidentė kartu su jaunimu paskelbs pilietinių iniciatyvų dienos „Koks tu ir aš - tokia ir Lietuva" pradžią. Siekdami parodyti solidarumą su Ukraina ir paminėti Ukrainos Nepriklausomybės dieną, moksleiviai suformavo širdį iš Ukrainos vėliavos.

Vakare Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Katedros aikštėje ir pasveikino lietuvius, latvius ir estus su švente.

1989 metų rugpjūčio 23 dieną daugiau nei 2 mln. žmonių susikibę rankomis sudarė gyvą grandinę, sujungusią Vilnių, Rygą ir Taliną. Baltijos kelias tapo žmonių vienybės ir kovos už Laisvę simboliu. 2009 metais UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties" sąrašą. 

Nuotrauka - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.23 13:10

Atgal