Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos šalis vienija bendri tikslai

2012-11-28

Trečiadienis, lapkričio 28 d. (Raudondvaris, Kauno r.). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Raudondvario pilyje susitiko su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu ir Estijos Prezidentu Toomu Hendriku Ilvesu.

„Svarbiausia, kad Lietuvą, Latviją ir Estiją sieja stipri politinė valia palaikyti viena kitą, bendradarbiauti ir kartu siekti bendrų, mūsų šalių žmonėms svarbių tikslų. Džiaugiuosi, kad Baltijos šalių tarpusavio palaikymas yra labai stiprus - tiek siekiant bendrų tikslų NATO, tiek dirbant kartu Europos Sąjungoje", - sakė Lietuvos Prezidentė.

Per susitikimą valstybių vadovai sutarė bendromis jėgomis stiprinti energetinį regiono savarankiškumą ir aptarė bendrus veiksmus derybose dėl 2014-2020 metų Europos Sąjungos biudžeto siekiant Baltijos šalių žmonėms naudingiausios finansinės paramos.

Bendri interesai Baltijos šalis vienija derybose dėl septynmetės europinės paramos. Lietuva, Latvija ir Estija siekia, kad žemės ūkio išmokos ūkininkams greičiau artėtų prie ES vidurkio, o skirstant sanglaudos fondų lėšas būtų atsižvelgta į specifinę Baltijos valstybių padėtį. Visos trys šalys labiausiai nukentėjo per krizę, todėl bendras tikslas, kad Baltijos valstybėms būtų taikomos išimtys - ne tokie griežti struktūrinės paramos apribojimai.

Taip pat Baltijos šalims labai svarbu, kad būtų užtikrintas reikiamas finansavimas energetinėms jungtims su Lenkija ir Šiaurės valstybėmis bei „Railbaltica" geležinkeliui. Tokią galimybę suteiks naujajame biudžete numatyta Europos infrastruktūros tinklų priemonė (CEF).

Prezidentės teigimu, nutiesę elektros ir dujų jungtis bei Lietuvoje pastatę SGD terminalą, sustiprinsime energetinį savarankiškumą, kuris padės pamatus sėkmingai ilgalaikei regiono ekonominei raidai.

Susitikime taip pat aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti Europos Sąjungai 2013 metų antroje pusėje ir atominės energetikos perspektyvos regione.

Aukštos kokybės nuotraukas galite rasti čia (Pasirinkę nuotrauką, paspauskite "Atsisiųsti"). Nuotraukos - Džojos Gundos Barysaitės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.11.28 13:43

Atgal