Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Baltijos šalių vienybė užtikrins regionui svarbių projektų įgyvendinimą

2011-12-02

Penktadienis, gruodžio 2 d. (Estija). Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai, tęsdami tradicinį Baltijos valstybių vadovų susitikimą, aptarė regioninio saugumo klausimus, bendradarbiavimą įgyvendinant energetinius ir transporto projektus. Po susitikimo už transportą atsakingas eurokomisaras Siim Kalas Prezidentams pristatė Baltijos valstybes, Helsinkį ir Varšuvą sujungsiančio „RailBaltica" geležinkelio projektą.

Šalies vadovė pabrėžė, jog regiono energetinės ir transporto izoliacijos panaikinimas yra svarbus tikslas stiprinant Baltijos šalių nepriklausomybę ir jų saugumą.

„Esame Europos Sąjungos nariai, tačiau iki šiol reali Baltijos regiono integracija į Europos ekonominę erdvę neužbaigta. Turime veikti vieningai ir neleisti jokiems vidaus ir išorės veiksniams stabdyti svarbių projektų, kurie padės užtikrinti regiono saugumą ir gerovę", - teigė Prezidentė.

Vienas svarbiausių Baltijos šalių transporto integracijos projektų „RailBaltica" yra pripažįstamas transeuropiniu Baltijos valstybes, Suomiją ir Lenkiją jungiančiu transporto koridoriumi. Lietuvai, Latvijai ir Estijai šis geležinkelis gerokai palengvintų ir pagreitintų žmonių keliones bei krovinių pervežimą iš Baltijos į Vidurio Europą.

Europos Komisijos narys Siim Kalas pabrėžė, jog „RailBaltica" yra Europos transporto tinklų prioritetinis projektas. „RailBaltica" geležinkelis yra įtrauktas į Europos Komisijos komunikatą „Biudžetas Europai 2020" kaip Baltijos ir Adrijos (Austrija ir Italija) jūras jungiantis transporto koridorius, kuriam numatoma finansinė ES parama.


Kitas trišalis Prezidentų susitikimas įvyks kitąmet Lietuvoje, nes mūsų šalis vadovaus trijų Baltijos šalių bendradarbiavimui.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.02 11:34

Atgal