Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Bankų sąjunga sustiprins ES vidaus rinką

2013-07-23

Antradienis, liepos 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su už ES vidaus rinką ir paslaugas atsakingu Europos Komisijos (EK) nariu Mišeliu Barnjė (Michel Barnier), su kuriuo aptarė svarbiausius pirmininkaujančios Lietuvos darbus stiprinant vidaus rinką. Daugiausiai dėmesio skirta Bankų sąjungos tolimesniam kūrimui aptarti.

„Tarp svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo darbų - stiprinti finansų sektorių toliau kuriant Bankų sąjungą. Viena iš sudėtinių Bankų sąjungos dalių - Bendras bankų pertvarkymo mechanizmas, kuris leistų lengviau valdyti bankų krizes ateityje. O bankams susidurus su sunkumais, jo pertvarkymo kaštus prisiimtų patys bankai ir taip būtų apsaugomi mokesčių mokėtojų pinigai bei sumažinta grėsmė viešiesiems finansams", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Bankų sąjunga yra kuriama dėl trijų pagrindinių priežasčių - norima atkurti pasitikėjimą bankais, pagerinti ir suderinti bankų priežiūros kokybę, taip pat užkirsti kelią krizėms, kylančioms dėl bankų pažeidžiamumo.

Prezidentė ir komisaras taip pat aptarė vidaus rinkos stiprinimą ir pagrindines iniciatyvas, su kuriomis dirbs pirmininkaujanti Lietuva. Tarp šių iniciatyvų - viešųjų pirkimų interneto erdvėje supaprastinimas, gaminių saugos taisyklės, ES pramonės politikos stiprinimas, vidaus rinkos valdysenos stiprinimas.

Prezidentė pabrėžė, kad būtina geriau išnaudoti paslaugų rinkos potencialą. Pašalinus likusius apribojimus, daugiau galimybių paslaugų sektoriuje atsivertų tiek verslui, tiek darbo ieškantiems europiečiams. Pirmininkaujanti Lietuva sieks, kad Paslaugų direktyva ES šalyse narėse būtų įgyvendinama efektyviau.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.23 08:41

Atgal