Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Bendradarbiavimas su EK – sėkmingas pirmininkavimo pagrindas

2013-07-05

Penktadienis, liepos 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Europos Komisijos (EK) Pirmininku José Manueliu Barroso. Dvišaliame susitikime aptarti pagrindiniai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai.

„Tam, kad teigiami pokyčiai vyktų greičiau, būtinas glaudus Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos, kuriai pirmininkauja Lietuva, bendradarbiavimas. Tik bendromis pastangomis galime pasiekti visus svarbiausius tikslus ir įgyvendinti reformas, kurių visiems šiuo metu labai reikia", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė ir EK Pirmininkas aptarė svarbiausius pirmininkaujančios Lietuvos darbus. Sutelktų visų ES institucijų pastangų pareikalaus derybos dėl daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto įgyvendinimo programų. Lietuvos tikslas - kad visi susitarimai būtų pasiekti kaip galima greičiau, kad ES parama visas šalis pasiektų laiku.

Susitikime kalbėta apie saugios kaimynystės svarbą ir pasirengimą vienam reikšmingiausių Lietuvos pirmininkavimo renginių - lapkričio mėnesį vyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui. Tikimasi pasiekti svarbius sprendimus ir taip priartinti Rytų partnerystės šalių regioną prie ES.

Pasak Prezidentės, ranka rankon visos institucijos turi dirbti ir siekdamos ES finansiniam stabilumui ir ekonomikos augimui svarbių sprendimų. Turi būti kuriama bankų sąjunga ir įgyvendinamos svarbiausios ekonominės reformos. 

Ekonominiam augimui skatinti būtina stiprinti ES vidaus rinką - reikalinga tolesnė pažanga kuriant vidaus energetikos ir skaitmeninę rinkas, stiprinant paslaugų sektorių. Tai sudarys geresnes sąlygas verslui ir palengvins administracinę naštą žmonėms.

Nuotr. Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.05 12:34

Atgal