Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Bendradarbiavimas su Japonija – naujos galimybės Lietuvai

2014-07-14

Pirmadienis, liepos 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Japonijos Parlamento Aukštųjų rūmų pirmininku Masaaki Yamazaki. Šalies vadovė padėkojo Japonijai už paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje.

Pasak Prezidentės, Lietuva itin vertina Japonijos palaikymą Lietuvos narystei EBPO. Japonija yra viena labiausiai išsivysčiusių valstybių pasaulyje. Jos parama ir patirtis naudinga ne tik skatinant Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, bet ir įgyvendinant ambicingą pasirengimo narystei EBPO planą.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos narystė organizacijoje, kurios narėmis gali tapti tik ekonomiškai stiprios ir stabilios valstybės, skatins tarptautinių rinkų pasitikėjimą Lietuva, darys ją patrauklesne užsienio investicijoms. Narystė šioje organizacijoje duos didelę naudą Lietuvos ekonomikai ir verslui. Drauge tai ir svarbus Lietuvos tarptautinis pripažinimas.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog aukšta Japonijos verslo kultūra yra pavyzdys Lietuvos verslininkams ir pakvietė šios šalies investuotojus aktyviai prisidėti stiprinant dvišalius ekonominius bei investicinius ryšius.

Taip pat aptartas tolimesnis dvišalis bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje, bendri mokslininkų projektai aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse. Japonija yra pripažinta aukštųjų technologijų lyderė pasaulyje.

Lietuva nuosekliai investuoja į fizinių bei gyvybės mokslų pajėgumus. Stiprėjantis Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bendradarbiavimas leis išnaudoti abiejų šalių potencialą kuriant ir diegiant naujas technologijas, skatins abiejų šalių ekonomikos augimą ir inovatyvumą.

Japonijos Parlamento pirmininkas padėkojo už mūsų šalies paramą derybose dėl ES ir Japonijos strateginės partnerytės bei laisvosios prekybos sutarčių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu.

Tai - pirmasis aukšto lygio Japonijos Parlamento delegacijos vizitas Lietuvoje.

Nuotraukos - P. Peleckis 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.14 11:03

Atgal