Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Brangindami tradicijas, branginame ir savo valstybę

2015-05-28

Ketvirtadienis, gegužės 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“. Keturiasdešimt trečius metus vykstantis renginys yra seniausias folkloro festivalis Lietuvoje – vienas didžiausių šiemet švenčiamų Etnografinių regionų metų įvykių.

Prezidentės teigimu, minėdami Etnografinių regionų metus, dar kartą parodome, kad vertiname ir gerbiame savo autentišką liaudies kultūrą, mokame didžiuotis unikaliais Lietuvos papročiais ir tradicijomis.

„Tie, kurie brangina savo kultūrą, moka branginti ir savo valstybę. Saugoti ją vienybėje, liaudies šokiuose ir dainose. Švęsdami įsitikiname, kokia gyvybinga ir savita yra mūsų Tėvynė, kokie kūrybingi ir gabūs buvo ir yra jos žmonės", – sakė valstybės vadovė.

Prezidentės teigimu festivalis „Skamba skamba kankliai“ – vienas ryškiausių renginių visoje šalyje, o skambantis Vilniaus miestas yra atviras Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės simbolis.

Šių metų programoje – per 40 renginių, kuriuose tiek tradicinio, tiek šiuolaikinio folkloro koncertai, pasidainavimų vakarai, naktišokiai, parodos, naujausių filmų pristatymai. Pasimėgauti unikaliais papročiais ir tradicijomis į festivalį susirenka atlikėjai ir mėgėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Gruzijos, Karelijos, Ukrainos, Suomijos, Nyderlandų, Irano ir JAV.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.28 18:29

Atgal