Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Būtinas stiprus ES atsakas į Rusijos agresiją

2014-03-20


Ketvirtadienis, kovo 20 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kurio metu ES šalių vadovai svarsto, kokių tolesnių veiksmų ES turi imtis padėčiai Ukrainoje stabilizuoti. EVT posėdyje taip pat aptarta ES ekonomikos būklė ir būdai didinti ES konkurencingumą.

  
"Rusija labai aiškiai rodo, kad nenori kalbėtis ar ieškoti taikių sprendimų. Todėl būtinas stiprus ir vieningas Europos Sąjungos atsakas, rodantis, kad netoleruosime tokio grubaus tarptautinių susitarimų pažeidimo ir vienpusiškai primetamos naujos politinės logikos. Šiandien kalbame apie konkrečias, tikslines sankcijas. Šios sankcijos neturi būti nukreiptos prieš visą Rusijos visuomenę, o tik prieš konkrečius atsakingus asmenis", - sakė Prezidentė.

  
Pasak Prezidentės, pirmajame sankcijų etape jau buvo stabdomi politiniai ir diplomatiniai santykiai - suspenduojamas pasiruošimas Didžiojo aštuoneto susitikimui bei ES ir Rusijos viršūnių susitikimui. Stabdomos derybos dėl vizų ir kitų bendradarbiavimo sričių. Antrajame etape konkretiems asmenims buvo uždrausta įvažiuoti į ES teritoriją ir įšaldytos jų sąskaitos Europos bankuose. Trečiasis etapas - ginklų pardavimo Rusijai draudimas ir kitos ekonominės priemonės.

  
ES vadovai taip pat užbaigė pirmąjį Europos semestro etapą - patvirtintos pagrindinės ES ekonomikos kryptys artimiausiems metams. Nors ES ekonomika atsigauna, tačiau nedarbas, ypač jaunimo, vis dar yra labai aukštas. Svarbiausi prioritetai ir toliau išlieka ekonomikos augimo ir konkurencingumo skatinimas, kova su nedarbu ir naujų darbo vietų kūrimas, atsakinga finansinė politika.

  
Europos lyderiai atkreipė dėmesį į vieną iš pagrindinių ES ekonomikos augimo variklių - pramonę. Šiuo metu ES pramonei trūksta konkurencingumo, kas silpnina jos pozicijas tarptautinėse rinkose. Prezidentė pabrėžė, kad svarbu šiai verslo šakai užtikrinti stabilią, nuspėjamą aplinką ir labai aiškias veiklos taisykles.

  
Pasak šalies vadovės, pramonės konkurencingumui didinti taip pat būtina išnaudoti visas vidaus rinkos teikiamas galimybes ir ES finansavimo programas. Prezidentė pabrėžė, kad pramonei vystytis trukdo ir aukštos energetinių išteklių kainos, todėl būtina ieškoti alternatyvių energetinių išteklių tiekimo šaltinių ir šitaip mažinti ES energetinę priklausomybę, ypač dujų sektoriuje.

Nuotr.: R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.20 20:10

Atgal