Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Citatos

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
2010-05-15
"Žvelgdama į praeitį, į pokario partizanų besąlygišką meilę Tėvynei, pasiaukojamą drąsą ir dvasinę stiprybę net ir suvokiant situacijos beviltiškumą, pasigendu to šiandienos gyvenime. Tėvynę mylime ne todėl, kad tikimės kažko iš jos gauti. Ją mylime, nes tai mūsų protėvių ir tėvų žemė, tai mūsų šaknys, mūsų tapatybė, mūsų namai. Tikiu, kad ir šiandien mes išdrįstume paaukoti savo gyvybę nelygioje kovoje vardan Tėvynės."
2010-05-09
"Prieš šešiasdešimt metų gegužės 9-tąją Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano paskelbta deklaracija, paraginusi Europos valstybes vienyti politinę valią bei materialinius išteklius karo suniokotoms ekonomikoms atkurti, padėjo tvirtus pamatus šiuolaikinei taikos, solidarumo ir žmogaus teisių vertybėmis grįstai Europos Sąjungai. Prieš šešerius metus Lietuvos žmonių valia mūsų šalis tapo visateise šios demokratiškos Europos tautų bendruomenės nare. Stodami į Europos Sąjungą ne tik gavome paramos ir stabilumo garantijas, bet ir prisiėmėme atsakomybę kurti Europos vertą savo šalį. Lietuvą, kurioje kiekvienam žmogui būtų gera ir saugu gyventi. Tokią valstybę sukursime tik bendromis pastangomis ir visų mūsų sutelktu darbu."
2010-05-08
"Antrasis Pasaulinis karas pareikalavo daugiau nei 60 milijonų žmonių aukų ir palietė daugybės tautų likimus ir gyvenimus, sužlugdė jų svajones ir viltis. Šiandien privalome siekti, kad šio baisaus karo aukų žmonija niekada nepamirštų ir visada prisiminti, jog turime eiti supratimo ir savitarpio pagalbos keliu, toliau puoselėdami bendras vertybes ir stiprindami santarvę."
2010-05-02
"Už visa tai, kuo svajojome būti ir kas esame - skolingi savo Mamoms. Motinos vidinė tvirtybė ir meilė rodo kelią ir suteikia sparnus skrydžiui. Ši meilė aidu atsiliepia ir sugrįžta mums: dabar mūsų eilė pasirūpinti Jomis, dovanoti Joms savo širdies šilumą ir dėmesį."
2010-05-01
"Lietuvos narystė Europos Sąjungoje - tai iššūkis ir galimybė. Narystė ES savaime gero gyvenimo negarantuoja. Ji mums visiems suteikia galimybę išmokti geriau dirbti, ginti savo interesus, rodyti iniciatyvą, įgyti svarbios patirties. Europos gerovė yra ir visų mūsų gerovė. To mes ir turime siekti."