Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Dainų šventė - unikalus Lietuvos gyvybingumas

2014-07-03

Ketvirtadienis, liepos 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė oficialią Dainų šventės „Čia mano namai" pradžią. Prezidentūros Baltojoje salėje valstybės vadovei ir šventės kūrėjams buvo įteiktos dainų šventės regalijos, Daukanto aikštėje iškilmingai pakelta Dainų šventės vėliava.

„Susibūrę, šokdami, užtraukę dainą, vėl didžiuojamės savo turtingomis tradicijomis ir kuriame drąsius ateities planus. Stovėdami petys į petį, vėl juntame, kokia gyvybinga, tvirta ir brangi yra Lietuva", - sakė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, šią savaitę Lietuva taps vieningu choru, įtraukiančiu visus pasaulio lietuvius į dainos ir šokio sūkurį.

90-metį mininti Dainų šventė šiemet į Vilnių sukvies 37 tūkstančius dalyvių. Į ją atvyks per tūkstantį lietuvių iš 14 pasaulio šalių. Šis unikalus tradicinės kultūros renginys mūsų šalyje bus surengtas devynioliktą kartą.

Skelbdama Dainų šventės pradžią, Prezidentė padėkojo visiems šventės dalyviams ir organizatoriams. Pasak valstybės vadovės, šie žmonės ne tik saugo tradicijas ir puoselėja šią šventę, bet ir kaskart kuria ją iš naujo. Būtent jų dėka renginys tampa vis išradingesnis ir įdomesnis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.03 12:49

Atgal