Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Efektyvesniam vartotojų interesų gynimui - vieningas infrastruktūrų reguliavimas

2011-10-28

Penktadienis, spalio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konferencijoje „Daugiasektorinis reguliavimas Lietuvoje - taip ar ne?", kurioje buvo aptarta infrastruktūrų reguliavimo reforma šalyje.

Siekdami, kad būtų efektyviau ginamos vartotojų teisės ir interesai, užtikrinamas rinkos konkurencingumas, diskusijos dalyviai aptarė galimybes vietoj kelių atskirų institucijų, šiuo metu reglamentuojančių ir prižiūrinčių veiklą artimuose sektoriuose, įsteigti vieną jungtinę instituciją, kuriai būtų patikėta energetikos, vandens, susisiekimo ir elektroninių ryšių sektorių kontrolė.

Prezidentės teigimu, kintant situacijai rinkose, plėtojantis technologijoms ir gyventojų poreikiams, valstybės vykdoma priežiūra ir reglamentavimas privalo ne tik neatsilikti nuo gyvenimo - jis turi skatinti naujoves ir ieškoti šaliai naudingiausių sprendimų.

„Patirtis rodo, kad gyvenimas keičiasi labai sparčiai. Vieną kartą sukurtos institucijos, tarnybos, agentūros negali būti amžinos - jos turi atitikti ne tik žmonių poreikius, bet ir ginti jų interesus bei aktyviai prisidėti prie ekonomikos augimo", - pabrėžė šalies vadovė.

Prezidentė pažymėjo, kad sprendimas įsteigti vieną stiprią ir veiksmingą infrastruktūras reguliuojančią instituciją lemtų esminius pasikeitimus energetikos, ryšių ir kituose svarbiuose sektoriuose, teiktų apčiuopiamą naudą vartotojams ir valstybei. Tačiau tai yra ir nemažas iššūkis - geriausio sprendimo šalies vadovė siūlo ieškoti pasitelkiant ne tik Lietuvos mokslininkų bei specialistų žinias, bet ir užsienio valstybių bei tarptautinių organizacijų patirtį.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.28 10:05

Atgal