Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ekonominiai ryšiai su Izraeliu stiprėja

2014-09-11

Ketvirtadienis, rugsėjo 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Izraelio užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius ir Artimųjų Rytų taikos procesą.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva ir Izraelis yra valstybė, kurios neturi turtingų gamtos išteklių, tačiau turi darbščių, talentingų, aukšto išsilavinimo ir kvalifikacijos žmonių. Todėl ypač daug potencialo dvišaliam bendradarbiavimui atsiveria mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse.

Šalies vadovės teigimu, nuolatos stiprėjantys ir augantys ekonominiai ryšiai su Izraeliu atneša vis didesnę naudą Lietuvos verslui ir žmonėms. Jau dabar vyksta intensyvus bendradarbiavimas aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų ir investicijų srityse. Izraelio mokslininkai ir verslininkai aktyviai dalyvauja Baltijos gyvybės mokslų forume, vis daugiau investuojama į Lietuvos informacinių technologijų ir mokslinių tyrimų sektorius. Garsi Izraelio internetinių portalų kūrimo kompanija „Tech Startup WIX" šiemet Lietuvoje atidarė savo informacinių technologijų plėtros centrą.

Auga dvišalė prekyba ir bendradarbiavimas turizmo srityje. Praėjusių metų spalį iš Vilniaus startavus tiesioginiams skrydžiams į Tel Avivą, turistų srautas išaugo dvigubai. Lietuvą domina ir galimybės plėsti maisto produktų eksportą į Izraelį.

Pasak šalies vadovės, dvišalį bendradarbiavimą ir ryšius tarp abiejų valstybių žmonių dar labiau sustiprins kitąmet Vilniuje planuojama atidaryti Izraelio ambasada.

Artėjant Lietuvos žydų genocido dienai ir 70-osioms Kauno bei Šiaulių getų likvidavimo metinėms, susitikime kalbėta apie istorinės atminties išsaugojimą, švietimą apie holokaustą ir tolerancijos ugdymą.

Susitikime taip pat aptartas Artimųjų Rytų taikos procesas. 

Nuotraukos - V. Skaraitis/BFL 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.11 10:36

Atgal