Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ekonomiškai stipri Europa – Lietuvos ir Danijos interesas

2011-10-28

Penktadienis, spalio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su naująja Danijos Ministre Pirmininke Helle Thorning - Schmidt aptarė dvišalius santykius, Europos ekonominę situaciją ir šią savaitę įvykusio ES vadovų susitikimo sprendimus dėl euro zonos skolų krizės, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, energetinio saugumo klausimus.

Šiemet minimas Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių dvidešimtmetis. Prezidentė padėkojo Danijai, kuri 1991-aisiais viena pirmųjų tvirtai išreiškė paramą Lietuvos nepriklausomybės siekiui.

Aptardamos Europoje susiklosčiusią ekonominę situaciją, Lietuvos Prezidentė ir Danijos premjerė pabrėžė, kad visi Europai svarbūs sprendimai turi būti priimami visų 27 ES šalių.

Prezidentės teigimu, Lietuvai ir Danijai artimiausiu metu teks atsakomybė vadovauti Europos Sąjungai ir užtikrinti bendradarbiavimą, siekiant įveikti skolų krizės pasekmes ir susitarti dėl naujosios 2014-2020 m. finansinės perspektyvos. Danija pirmininkaus ES 2012 m., o Lietuvai -2013 m.

„Mūsų tikslas - stipri Europos Sąjunga. Derybose dėl naujosios finansinės perspektyvos reikalingas naujas požiūris. Finansinė parama pirmiausia turi būti teikiama ilgalaikiams, sėkmingą ekonominę Europos raidą užtikrinti skirtiems projektams. Skolų krizė parodė, jog Europai būtinas ir operatyvesnis sprendimų priėmimo mechanizmas", - sakė Prezidentė.

Kalbėdama apie naują finansinę perspektyvą Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos prioritetai yra energetikos jungčių projektai, kurie didins šalies ir visos ES geopolitinį ir ūkio konkurencingumą, lygesnis žemės išmokų paskirstymas ir struktūrinės paramos panaudojimas ES regioniniams skirtumams mažinti, taip pat realius poreikius atitinkantis Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas.

Danijos Premjerė pakvietė Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę oficialaus vizito į Daniją. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.28 17:19

Atgal