Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Energetikos kainų reguliavimas turi atitikti ES direktyvas

2011-12-22

Ketvirtadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Energetikos įstatymui, kuriuo siūloma, kad energijos kainų nustatymo principus ir metodikas rengtų Energetikos ministerija, o ne Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Šios įstatymo pataisos, pasak Prezidentės, pažeidžia kainų reguliuotojo nepriklausomumo principą ir prieštarauja Trečiajam ES energetikos paketui. Šalies vadovės teigimu, siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją, tinkamą vartotojų teisių apsaugą, energijos kainų reguliuotojas turi būti nepriklausomas nei nuo vykdomosios valdžios politikos formuotojo - Energetikos ministerijos, nei nuo jos valdomų energetikos įmonių.

Šalies vadovės teigimu, elektros ir šilumos kainas turi nustatyti nepriklausomas reguliuotojas, o ne politikai. Tuo tarpu Energetikos įstatymo pataisos sudaro galimybę politikams daryti tiesioginę įtaką elektros, šilumos ir dujų kainoms ir manipuliuoti jomis, ypatingai rinkiminiu laikotarpiu.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.22 14:50

Atgal