Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Energetinė nepriklausomybė – bendras Lietuvos ir Rumunijos interesas

2010-07-14

Trečiadienis, liepos 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė į Lietuvą oficialaus vizito atvykusį Rumunijos Prezidentą Traianą Basescu.

Valstybių vadovai aptarė dvišalius santykius, galimybes skatinti ekonominį bendradarbiavimą, energetinio saugumo klausimus, Europos Sąjungos ir NATO politiką.

Lietuvos ir Rumunijos Prezidentai sutarė aktyviau derinti abiejų šalių interesus priimant daugelį Europos Sąjungos sprendimų, koordinuoti savo šalių pozicijas ekonomikos, ir ypač energetikos srityse bei kitais aktualiais Europos klausimais, glaudžiau bendradarbiauti plėtojant ES politiką Moldovos, Juodosios jūros ir Kaukazo šalių atžvilgiu.

„Mūsų valstybes Šiaurės ir Pietų Europoje vienija bendras interesas - užtikrinti Europai energijos išteklių tiekimą alternatyviais ir nepriklausomais energetikos kanalais", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva ir Rumunija toliau bendradarbiaus rengiant naująją NATO strateginę koncepciją bei įgyvendinant užsienio ir saugumo politikos interesus ES ir NATO. Šalies vadovės teigimu, stiprinant tarptautinį saugumą Europoje ir visame pasaulyje būtina, kad naujoje NATO strateginėje koncepcijoje būtų išreikšta tvirta aljanso parama kolektyvinei gynybai, o naujoms grėsmėms - skirtas deramas dėmesys.

Prezidentė taip pat padėkojo Rumunijos vadovui už jo šalies paramą vykdant NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse.

„Tikiuosi, kad šis mūsų susitikimas dar labiau sustiprins Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimą ir paskatins aktyvią dvišalių ekonominių santykių plėtrą, sustiprins kontaktus tarp verslo, kultūros atstovų, Lietuvos ir Rumunijos žmonių", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.14 13:49

Atgal