Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Energetinis saugumas ir skaidrus šilumos ūkis – strateginis interesas

2014-10-10

Penktadienis, spalio 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju energetikos ministru Roku Masiuliu, su kuriuo aptarė strateginius šalies energetikos uždavinius.

Šalies vadovė pabrėžė, jog pasikeitus geopolitinei situacijai energetinis savarankiškumas yra gyvybiškai svarbus Lietuvai. Todėl pagrindinis ministro uždavinys - užtikrinti savalaikį ir sklandų strateginių energetikos projektų įgyvendinimą.

Dar šiemet pradėsiantis veikti Klaipėdos suskystintų dujų (SGD) terminalas ir kitąmet planuojama užbaigti elektros jungtis „Nord Balt" su Švedija Lietuvai atvers alternatyvius energijos tiekimo kelius, sukurs konkurenciją ir panaikins mūsų šalies priklausomybę nuo rusiškų dujų bei elektros.

Kitąmet baigiasi ilgalaikė dujų tiekimo sutartis su „Gazpromu". Prezidentė pavedė energetikos ministrui išsamiai įvertinti šalies dujų poreikį ir tinkamai pasiruošti šiam naujam etapui.

Prezidentė su energetikos ministru taip pat aptarė padėtį Lietuvos šilumos ūkyje. Šalies vadovės teigimu, šiame sektoriuje įsigalėjusios monopolijos užkerta kelią sąžiningai konkurencijai, o tai verčia žmones už šilumą mokėti monopolininkų primestą didelę kainą. Todėl tiesioginis naujojo ministro uždavinys - veiksmingai reformuoti šilumos ūkį, skatinti naujų dalyvių atsiradimą rinkoje ir užtikrinti skaidrią konkurenciją.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog energetika yra strateginės svarbos ekonomikos šaka ir palinkėjo ministrui sėkmės įgyvendinant Lietuvos energetinio saugumo tikslus. 

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R.Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.10 14:06

Atgal