Prezidentė Dalia Grybauskaitė

ES pirmininkausianti Danija padės užtikrinti Lietuvai svarbių energetinių projektų finansavimą

2011-06-30

Ketvirtadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Danijos Karalystės užsienio reikalų ministrę Lenę Espersen, dalyvaujančią Prezidentūroje surengtoje aukšto lygio konferencijoje „Moterys - demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai".

Susitikime aptarti energetinio saugumo, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo (NB8) bei dvišalių Lietuvos ir Danijos santykių klausimai.

„Lietuvai kitąmet patikėta koordinuoti NB8 veiklą, o Danija 2012 m. pirmininkaus Europos sąjungai. Tai puiki proga įgyvendinti visam regionui svarbius projektus" , - teigia Prezidentė.

Prezidentė ir Danijos užsienio reikalų ministrė sutarė siekti, kad naujoje ES finansinėje 2014-2020 m. perspektyvoje būtų užtikrintas tinkamas energetinių projektų finansavimas ir proporcingas išmokų ES šalims paskirstymas. Prezidentės teigimu, neteisinga, kad Lietuvos ūkininkas gauna tris ir daugiau kartų mažesnes išmokas nei kitų ES šalių žemdirbiai.


Prezidentės iniciatyva 2012 metais Lietuva planuoja surengti Šiaurės ir Baltijos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, kurio pagrindinė tema - energetinis regiono saugumas ir energetinių išteklių tiekimo diversifikavimas.

Šiemet minimos 20-osios diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Danijos atkūrimo metinės.


Danijos užsienio reikalų ministrė, Prezidentei Daliai Grybauskaitei perdavė Danijos Ministro Pirmininko kvietimą atvykti oficialaus vizito į Daniją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.06.30 17:09

Atgal