Prezidentė Dalia Grybauskaitė

ES Rytų kaimynėms turi būti taikomi vienodi standartai

2011-09-30

Penktadienis, rugsėjo 30 d. (Varšuva). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Varšuvoje vykusiame ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime, kuriame buvo aptariamas tolesnis ES ir šešių ES Rytų partnerystės šalių - Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, Baltarusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano - bendradarbiavimas bei tolesni veiksmai, kaip paspartinti kaimyninių šalių reformas ir suartėjimą su ES.

Kalbėdama plenarinėje susitikimo sesijoje, šalies vadovė pabrėžė būtinybę paspartinti vizų režimo liberalizavimo procesą, tačiau, pasak Prezidentės, visoms Rytų kaimynėms turi būti taikomi vienodi standartai.

„Vizų režimo liberalizavimo procesas Rytų partnerystės šalims negali būti lėtesnis nei Rusijai. Visoms Rytų kaimynėms turi būti keliami vienodi reikalavimai, ir netaikomi dvigubi standartai", - teigia Prezidentė.

Šalies vadovė pažymėjo, kad Lietuva aktyviai remia Ukrainos siekį pasirašyti, o Gruzijos ir Moldovos siekius pradėti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad šių tikslų pasiekimas tiesiogiai priklauso nuo pačių šalių pastangų sparčiau vykdyti vidines reformas.

Prezidentė paragino Rytų partnerystės šalis siekiant bendrų tikslų veikti išvien, nes vieningas partnerių balsas būtų geriau girdimas, o interesai - aiškiau suprantami.

Susitikime svarstyti vizų režimo liberalizavimo, demokratijos plėtros, ekonominio bendradarbiavimo, energetinio saugumo, žmonių mobilumo ir tarpusavio ryšių skatinimo klausimai.

ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Varšuvoje - antrasis per Rytų partnerystės gyvavimo metus. Pirmasis, kuriame ir buvo sutarta dėl Rytų partnerystės programos, įvyko 2009 m. gegužės 7 d. Prahoje. Tokie šalių vadovų susitikimai vyksta kas dveji metai. Kitas susitikimas vyks Lietuvai pirmininkaujant ES 2013 metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.09.30 12:03

Atgal