Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Euroatlantinei Gruzijos integracijai reikia spartesnių reformų

2011-09-22

Ketvirtadienis, rugsėjo 22 d. (Niujorkas). JT Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė JT būstinėje susitiko su Gruzijos Prezidentu Michailu Saakašviliu.

Šeštą kartą vykstančiame dvišaliame susitikime Prezidentai aptarė Gruzijoje vykstančias reformas, pasirengimą integracijai ES ir NATO, kitą savaitę Varšuvoje vyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo bei 2012 m. numatomo NATO viršūnių susitikimo Čikagoje aktualijas.

Kalbėdama apie rugsėjo mėnesio pabaigoje vyksiantį Rytų Partnerystės viršūnių susitikimą, Prezidentė paragino Gruziją veikti ir kalbėti vienu balsu su kitomis Rytų partnerėmis Moldova ir Ukraina. Pasak Prezidentės, vieningas partnerių balsas būtų geriau girdimas, o interesai - aiškiau suprantami.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva remia Gruzijos siekius pasirašyti laisvos prekybos susitarimą ir pradėti derybas dėl bevizio režimo su ES. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad šių tikslų pasiekimas tiesiogiai priklauso nuo Gruzijos pasiryžimo tęsti vidinių reformų įgyvendinimą ir perimti europines normas.

„Reformos kuriant skaidrias ir efektyvias valstybės institucijas, stiprinant įstatymo viršenybę, užtikrinant žiniasklaidos laisvę ir įdiegiant europinius standartus ekonominio bendradarbiavimo srityje - tai vienintelis įmanomas kelias siekiant europinės integracijos", - teigė Prezidentė.

Susitikimo metu kalbėta ir apie užsitęsusį konfliktą Gruzijoje. Prezidentės teigimu, Niujorke vykstantys JT Generalinės Asamblėjos debatai, kurių tema - „Tarpininkavimo vaidmuo sprendžiant tarptautinius konfliktus" - labai aktualūs ir Gruzijai, ir Lietuvai, kuri šiais metais pirmininkauja ESBO. Šių metų gegužės mėnesį lankydamasi Pietų Kaukazo šalyse, užsitęsusių konfliktų sprendimui Prezidentė skyrė itin daug dėmesio.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.09.22 12:10

Atgal