Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Europa turi tęsti reformas

2013-07-17

Trečiadienis, liepos 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvoje viešinčia vienos įtakingiausių pasaulio finansų institucijų - Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadove Christine Lagarde aptarė pasaulio ir Europos ekonominę situaciją bei Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus.

„Lietuvos patirtis įrodo, kad per trumpą laiką įmanoma išlipti iš ekonominės duobės. Tik atsakinga finansų politika gali užtikrinti ekonomikos augimą ir finansų rinkų pasitikėjimą. Europa turi tęsti reformas - tai vienintelis kelias išvengti skaudžių finansų krizių pasekmių", - sako Prezidentė.

Šiuo metu Lietuvos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje.

Pasak Prezidentės, TVF indėlis buvo svarbus sprendžiant Europos skolų krizę. TVF suteikė finansinę pagalbą Airijai, Portugalijai, Kiprui, Graikijai, Latvijai, Vengrijai ir Islandijai.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas TVF atliktas pasaulio ekonomikos vertinimas. Lietuvos vadovės teigimu, lėtėjant ekonomikos augimui pasaulyje, šalims reikia toliau laikytis atsakingos fiskalinės politikos ir imtis visų priemonių ekonomikos konkurencingumui bei augimui skatinti.

Prezidentė, kaip ES Tarybai pirmininkaujančios šalies vadovė, aptarė Europos bankų sąjungos kūrimo procesą. Lietuva per pirmininkavimą ES Tarybai sieks pažangos dėl bankų pertvarkymo mechanizmo, kuris yra sudėtinė Bankų sąjungos kūrimo dalis. Bankų sąjunga padės sukurti bendrą probleminių bankų pertvarkymo sistemą, apsaugosiančią mokesčių mokėtojus nuo papildomų išlaidų.

Tai pirmasis TVF vadovo apsilankymas Lietuvoje po 16 metų. Lietuva TVF narė yra nuo 1992 metų. Šiai organizacijai priklauso 188 šalys, jos tikslas - skatinti finansinį stabilumą, sudaryti sąlygas tarptautinei prekybai ir ekonomikos augimui bei mažinti skurdą pasaulyje. 

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė ir Dainius Labutis

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.17 15:26

Atgal