Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Europietiška Lietuva – visų šalies žmonių pasiekimas

2014-04-30

Trečiadienis, balandžio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingame koncerte „ESame", vykusiame Katedros aikštėje, pasveikino visus Lietuvos žmones mūsų šalies narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio proga. Koncerte prisimintas Lietuvos Europos Sąjungoje nueitas kelias, mūsų šalies žmonių įspūdingiausi pasiekimai.

„Mes visi puikiai žinome, ką reiškia būti tikrais laisvais europiečiais - laisvai ir saugiai kurti savo gyvenimą ir savo valstybę, keliauti, mokytis, dirbti, dalintis patirtimi. Lietuva Europos Sąjungoje labai sustiprėjo ir užtikrintai eina laisvos, demokratiškos, žmogaus teises gerbiančios valstybės keliu. Didžiuokimės savo šalimi. Visi kartu toliau kurkime modernią europietišką valstybę. Europos Sąjunga - tai galimybių bendrija. Atraskime jų kuo daugiau - kiekvienas sau ir Lietuvai", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, šiandien visi esame liudininkai, koks teisingas buvo prieš dešimtmetį Lietuvos priimtas sprendimas stoti į Europos Sąjungą. Prezidentė pabrėžė, kad per šiuos 10 metų Lietuvos vardas jau ne kartą skambėjo tarp Europos geriausiųjų ekonomikos, sporto, inovacijų, investicijų ir kitose srityse.

Prezidentė visus paragino ir toliau kurti modernią europietišką valstybę. Nuo kiekvieno iš mūsų sėkmės priklauso ir Lietuvos, ir visos Europos Sąjungos sėkmė.

Koncerte dalyvavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (dirigentas prof. Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (vadovas prof. Petras Bingelis), koncerte taip pat pasirodė Vytautas Labutis (saksofonas), dainininkai Joana Gedmintaitė, Kostas Smoriginas jaunesnysis, Laima Jonutytė, Tomas Povilionis, Evelina Sašenko, Česlovas Gabalis ir Povilas Meškėla.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.30 16:56

Atgal