Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Europos ateičiai – akademinės bendruomenės indėlis

2013-07-04

Ketvirtadienis, liepos 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė tarptautinę konferenciją (TEPSA), skirtą Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai.

Konferencijoje dalyvauja per 120 ES šalių politologų, mokslininkų, su pirmininkavimu susijusių Europos pareigūnų ir Lietuvos politikų. Čia diskutuojama visai Europai svarbiais energetiniais ir ekonominiais klausimais, pristatomos Lietuvos pirmininkavimui parengtos Europos politologų rekomendacijos.

Renginyje šalies vadovė pristatė mūsų šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir pagrindinius darbus bei atsakė į konferencijos dalyvių klausimus. Pasak Prezidentės, finansinio stabilumo užtikrinimas ir ekonomikos augimo skatinimas, energetinių salų panaikinimas, Rytų partnerystė ir Baltijos jūros strategija - vieni svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai klausimų. Todėl Lietuvai labai svarbu, kad Europos akademinė bendruomenė aktyviai prisidėtų įgyvendinant visiems ES žmonėms svarbius darbus.

Sakydama sveikinimo kalbą, Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos pirmininkavimo siekis - stipri, patikima ir atvira Europa. Šalies vadovės teigimu, Europos Sąjunga turi tapti ne beveidės biurokratijos simboliu, o visų ES piliečių sutarimo ir atvirumo namais.

Kiekvieno iš jūsų nuomonė, racionalūs pasiūlymai ir objektyvi kritika labai svarbūs ne tik pirmininkavimui ES Tarybai, bet ir visos Europos Sąjungos raidai. Europos Sąjunga - tai ne tik formalūs politiniai susitikimai ir užkulisinės derybos. Tai - ir akademinės diskusijos, mokslininkų įžvalgos ir visos Europos piliečių lūkesčiai", - sakė Prezidentė.

Ši konferencija - didžiausias Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtas akademinis renginys.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.04 09:33

Atgal