Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Europos ateičiai svarbus kiekvieno europiečio indėlis

2013-05-30


Ketvirtadienis, gegužės 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos Parlamento (EP) pirmininku Martinu Schulzu bei Europos Komisijos (EK) vicepirmininke, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės komisare Viviane Reding dalyvavo diskusijoje „Piliečių Europa". Pirmininkavimą ES Tarybai nuo liepos mėnesio perimanti Lietuva šia diskusija siekia paskatinti visus europiečius aktyviau įsitraukti į Europos ateičiai svarbių sprendimų priėmimą.

„Tik tuomet, kai tikėsime tuo, ką darome, mus lydės sėkmė. Šiuo metu tik kas trečias europietis tiki Europa. Todėl būtina siekti, kad žmonėms labiau rūpėtų tai, kas vyksta ES ir kad jie patys vis labiau įsitrauktų į ES gyvenimą savo kasdieniniu darbu, idėjomis ir iniciatyvomis. Europa nėra tik Briuselis ar ES institucijos, Europa esame mes visi. Kokią Europą mes patys sukursime, tokia ji ir bus ", - atidarydama diskusiją sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad piliečių įsitraukimas į sprendimų priėmimą yra svarbus tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygmeniu. Vienas iš reikšmingiausių vaidmenų europiečiams tenka renkant Europos Parlamentą (EP). Todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pareikštų savo valią EP rinkimuose ir savo atstovus rinktų atsakingai.

Pasak Prezidentės, tik kurdami stiprias bendruomenes, dalyvaudami nevyriausybinių organizacijų veikloje bei aktyviai bendradarbiaudami su valdžia sukursime tikrą pilietinę visuomenę ir prisidėsime prie Europos patikimumo, spartaus augimo ir atvirumo.

Tam, kad žmonės patys norėtų aktyviau dalyvauti ES vykstančiuose procesuose, būtina kuo suprantamiau juos informuoti apie tai, kas vyksta, kokie sprendimai priimami, kokiomis teisėmis jie gali naudotis būdami ES piliečiai.

Lietuva pilietiškumo skatinimui skiria ypatingą dėmesį. Į pasirengimo pirmininkauti darbus įsitraukė ir Lietuvos žmonės. Lietuviai kūrė ir rinko pirmininkavimo logotipą bei atvirukus. Pirmininkavimo renginiuose talkins beveik šimtas savanorių, Lietuvos miestuose rengiamos diskusijos apie pirmininkavimą ir jo svarbą. Šiuo metu daugiau nei pusė šalies gyventojų teigiamai vertina šalies narystę ES.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai išvakarėse surengtoje diskusijoje dalyvavo ir savo įžvalgomis bei idėjomis, kaip įtraukti europiečius į ES klausimų sprendimą, dalinosi Seimo nariai, diplomatai, užsienio šalių ambasadoriai, akademikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir studentai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.05.30 18:32

Atgal