Prezidentė Dalia Grybauskaitė

EVT darbotvarkėje - ES ekonomikos gaivinimo priemonės

2011-10-23

Sekmadienis, spalio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų tarybos posėdyje.

Briuselyje susirinkę ES valstybių ir vyriausybių vadovai aptars globalią finansinę padėtį ir euro zonos skolų problemas. Posėdyje taip pat ketinama apsispręsti dėl priemonių Europos ekonominei padėčiai gerinti.

„Nors Lietuva neturi euro, tačiau globalioje ekonomikoje vykstantys procesai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, todėl padėtis euro zonoje ir pasaulio finansų rinkose turės įtakos ir mūsų šalies ekonomikai. Lietuvos ir visų ES žmonių interesas, kad kuo sparčiau būtų užtikrintas ekonominis stabilumas ir atkurtas pasaulio rinkų pasitikėjimas Europa", - teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, atsakingos ir griežtos fiskalinės politikos vykdymas, Europos vidaus rinkos ir finansų sektoriaus stiprinimas yra būtinos priemonės ekonominiam augimui skatinti, kurias ES nedelsdama privalo įgyvendinti.

ES vadovų taryboje taip pat bus aptarta padėtis Libijoje, Egipte, Tunise ir Sirijoje, ES pasiruošimas lapkritį vyksiantiems G-20 viršūnių susitikimui Kanuose ir Jungtinių Tautų Durbano klimato kaitos konferencijai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.23 09:07

Atgal