Prezidentė Dalia Grybauskaitė

EŽTT stiprina taikos ir saugumo pamatą Europoje

2017-09-12

Antradienis, rugsėjo 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) vicepirmininku Linu-Alexanderiu Sicilianu ir EŽTT teisėju Egidijumi Kūriu. Susitikime aptarti žmogaus teisių apsaugos stiprinimo klausimai, teisės viršenybės principui kylantys iššūkiai, bendradarbiavimas su EŽTT.

Prezidentės teigimu, tęsiantis karinei agresijai Ukrainoje ir matant įžūlų karinės galios demonstravimą Europoje, EŽTT vaidmuo yra ypač svarbus. Tvirta ir patikima žmogaus teisių apsauga padeda pažaboti agresiją ir stiprina taikos bei saugumo pamatą žemyne.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog ciniški bandymai menkinti EŽTT autoritetą pamina teisės viršenybės principą ir neturi pateisinimo. Pagarba Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje įtvirtintoms vertybėms bei jas ginantiems EŽTT sprendimams yra kiekvienos demokratinės valstybės pareiga.

Šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teisme yra nagrinėjama beveik 4000 skundų dėl žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir karinės agresijos niokojamoje Rytų Ukrainoje.

Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su EŽTT ir nuosekliai remia reformas, kuriomis siekiama užtikrinti efektyvesnę šio Teismo veiklą. Lietuva ratifikavo papildomus Konvencijos protokolus, kurie suteiktų galimybę nacionaliniams teismams prašyti EŽTT konsultacinių išvadų ir padėtų veiksmingiau taikyti EŽTT rekomendacijas šalies teismų praktikoje. Prezidentės teigimu, artimas bendradarbiavimas su EŽTT yra svarbus Lietuvai, siekiant dar labiau sustiprinti žmogaus teisių apsaugą ir tobulinti mūsų teisinę sistemą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.09.12 15:30

Atgal