Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Finišavo „Knygų Kalėdos“

2015-01-16

Penktadienis, sausio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos" partneriais ir aptarė šių metų akcijos rezultatus. Per ketvirtąsias „Knygų Kalėdas" surinkta 40 tūkst. naujų knygų šalies bibliotekoms.

„Knygų Kalėdos tapo tradicija, sutelkiančia žmones. Tai - knygos šventė, be kurios jau neįsivaizduojame Kalėdų laukimo. Svarbu, kad knygai skiriamas didelis dėmesys visoje Lietuvoje. Šiais metais akcija padėjo paskleisti lietuvišką žodį ten, kur jį puoselėti ypač svarbu. Vilniaus krašto bibliotekos aktyviai dalyvavo akcijoje ir sulaukė daug naujų knygų. Džiaugiuosi, kad knyga tapo prasminga dovana", - sakė Prezidentė.

Šiais metais „Knygų Kalėdos" kvietė dovanoti lietuvių autorių knygas šalies viešosioms ir mokyklų bibliotekoms. Naujos knygos buvo skirtos ir lietuvių mokykloms Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje.

Akcijoje dalyvavę šalies gyventojai padovanojo daugiau nei 25 tūkst. įvairių lietuvių autorių knygų, skirtų vaikams ir suaugusiesiems, taip pat leidinių apie Lietuvos gamtą ir istoriją. Iniciatyvą parėmė užsienio šalių ambasados, kultūros įstaigos, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai.

Šiais metais pirmą kartą akcijoje dalyvavo ir prekybos tinklas „IKI". Jo kvietimu prie akcijos vienai dienai prisijungė „Maisto banko" savanoriai, kurie kvietė žmones būti dosnesnius ir drąsiau dovanoti knygų mokyklų bibliotekoms.

Pernai akcijos metu buvo surinka daugiau nei 40 tūkst. knygų.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos" įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas", leidyklomis „Alma Littera" ir „Nieko rimto", Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą", „Mint Vinetu", nacionaliniu transliuotoju LRT, „Penki TV", naujienų portalu „15 min.lt" ir radiju „Laisvoji banga".

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.20 17:20

Atgal