Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Garbės konsulai – Lietuvos ryšys su pasauliu

2015-06-05

Penktadienis, birželio 5 d. (Vilnius). Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos garbės konsulais. Tai jau šeštasis tradicinis Lietuvos garbės konsulų susitikimas, į kurį atvyko 123 garbės konsulai iš 62 valstybių. Tokie susitikimai rengiami kas treji metai nuo 2001-ųjų.

Prezidentės teigimu, garbės konsulai yra Lietuvos ryšys su kitų valstybių piliečiais ir jose gyvenančių lietuvių bendruomenėmis.

„Garbės konsulams tenka labai svarbus vaidmuo garsinant Lietuvos vardą pasaulyje, ginant jos interesus, skatinant mūsų šalies ekonominius, verslo ir kultūrinius ryšius su užsienio valstybėmis, skleidžiant objektyvią informaciją apie Lietuvą kitų šalių žmonėms. Tai ypač aktualu dabar, kai regiono saugumui kyla grėsmės ir vyksta informacinis karas“, – sakė Prezidentė.

Susitikime taip pat kalbėta apie ekonominę diplomatiją, naujų rinkų lietuviškiems gaminiams paiešką, verslo ir užsienio investicijų skatinimą. Prezidentė pabrėžė, jog garbės konsulų indėlis skatinant Lietuvos verslo bendradarbiavimą su kitų šalių verslininkais yra labai reikšmingas valstybės ekonomikai.

Pasak šalies vadovės, Lietuva sėkmingai įveikė ekonominius sunkumus ir tarptautinėje erdvėje yra pripažįstama kaip patikima verslo partnerė. Lietuvos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių, o nedarbo lygis – greičiausiai mažėjantis visoje ES. Turime gerai išsilavinusių ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Šalyje daugėja tiesioginių užsienio investicijų. Savo verslo paslaugų centrus Lietuvoje atveria pasauliniai gigantai „NASDAQ“, „AIG“ ir „Skandia“.

Prezidentė pakvietė garbės konsulus aktyviai prisidėti atveriant naujas galimybes ir rinkas Lietuvos verslui, pritraukiant investicijas, skatinant bendravimą tarp žmonių. 

Šiuo metu Lietuva yra paskyrusi daugiau kaip 190 garbės konsulų 84 pasaulio valstybėse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.05 08:59

Atgal