Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Glaudus Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas atveria kelius sėkmingai regiono raidai

2014-04-10

Ketvirtadienis, balandžio 10 d. (Stokholmas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per oficialų vizitą Stokholme susitiko su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu, su kuriuo aptarė Lietuvos ir Švedijos santykius, dvišalius istorinius, kultūrinius ir mokslo ryšius.

Šalies vadovės teigimu, Švedija yra labai artima Lietuvos kaimynė ir sąjungininkė.

„Švedija ir kitos Šiaurės valstybės buvo ir yra artimos Lietuvos partnerės, nuo pat pradžių tvirtai rėmusios mūsų nepriklausomybę, teikusios svarbią politinę ir finansinę pagalbą. Esame tarpusavyje glaudžiai ekonomiškai ir finansiškai susiję. Kartu siekiame, kad mūsų šalys prie Baltijos jūros vystytųsi darniai ir tolygiai, o žmonės jaustųsi laisvi ir saugūs", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, jau dabar kartu su Skandinavijos valstybėmis pasiekta labai daug. Intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas NB6 ir NB8 formatu, geras tarpusavio supratimas ir bendrų interesų derinimas tampa unikaliu pavyzdžiu Europoje, kaip sėkmingai stiprinti regioninę plėtrą, įveikti finansinius sunkumus ir skatinti ekonominį augimą.

Šiaurės ir Baltijos šalys tampa atsakingos politikos pavyzdžiu, o regione fiksuojamas vienas sparčiausių Europoje ekonomikos augimas. Pagal Baltijos jūros strategiją rengiama Dunojaus ir kitos regioninės plėtros strategijos Europos Sąjungoje. 

Susitikime taip pat kalbėta apie bendradarbiavimą sprendžiant Baltijos jūros ekologines problemas, aptarti branduolinės saugos klausimai. Švedija palaiko Lietuvos siekį, jog Europos Sąjungos kaimynystėje planuojamos ir statomos atominės elektrinės atitiktų griežčiausius tarptautinius standartus.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.10 18:15

Atgal