Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Hagoje dvišaliai Prezidentės pokalbiai su pasaulio valstybių lyderiais

2014-03-25

Antradienis, kovo 25 d. (Haga). Hagos branduolinio saugumo viršūnių susitikimo paraštėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kanados, Japonijos ir Gruzijos Premjerais bei Ukrainos užsienio reikalų ministru ir sakė kalbą plenarinėje sesijoje.

Per dvišalį pokalbį su Kanados Ministru Pirmininku Stephenu Harperiu Prezidentė aptarė padėtį Ukrainoje, bekintančią geopolitinę situaciją ir tarptautinio saugumo klausimus.

Pasak šalies vadovės, Rusijos veiksmai Ukrainoje yra iššūkis tarptautiniam saugumui. Todėl būtina labai gera ir greita euroatlantinės bendruomenės tarpusavio koordinacija reaguojant į besiklostančią saugumo situaciją bei Rusijai taikant sankcijas.

Su Japonijos Premjeru Shinzo Abe šalies vadovė kalbėjosi apie dvišalius santykius ir investavimo galimybes mūsų šalyje. Ministras Pirmininkas Prezidentei patvirtino aiškų Japonijos interesą plėsti bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse, domėjosi didesnio investavimo galimybėmis Lietuvoje.

Dvišaliame susitikime su Gruzijos vyriausybės vadovu Irakliu Garibashviliu aptarta regioninio saugumo padėtis bei Gruzijos europinės integracijos ir narystės NATO perspektyvos. Lietuvos vadovės teigimu, Rusijos karinė intervencija į Ukrainos teritoriją kelia grėsmę visoms regiono šalims. Todėl labai svarbu, kad Gruzija nesuabejotų savo pasirinkimu siekti narystės NATO ir eiti europinės integracijos keliu.

Prezidentė pabrėžė, jog ES yra pasirengusi dar iki birželio pabaigos pasirašyti praeitais metais Vilniuje parafuotą Europos Sąjungos Asociacijos sutartį su Gruzija, todėl labai svarbu, jog ši šalis tęstų pradėtas reformas, toliau siektų demokratinės pažangos ir stiprintų įstatymo viršenybę.

Prezidentė taip pat susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Andrijumi Deščycia, kuris pristatė naujausią saugumo situaciją regione, Ukrainos ekonominę situaciją ir vykstančias derybas su Tarptautiniu valiutos fondu dėl paramos.

Antrąją Hagos viršūnių susitikimo dieną šalies vadovė sakė kalbą plenarinėje sesijoje. Prezidentė pabrėžė, jog branduolinė sauga yra neatsiejama nuo branduolinio ir globalaus saugumo. Todėl visos tarptautinės bendruomenės pareiga bei atsakomybė atominius projektus plėtoti ir vykdyti laikantis griežčiausių tarptautinių saugumo reikalavimų, atlikti objektyvius poveikio aplinkai vertinimus, užtikrinti skaidrumą ir keistis informacija tarp šalių taip, kaip numatyta Espo konvencijoje.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.25 11:46

Atgal