Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Į Lietuvą atvyko JAV viceprezidentas Josephas Bidenas

2014-03-18

Trečiadienis, kovo 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien 9.30 val. susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentu Josephu Bidenu.

Dvišaliame susitikime ypatingas dėmesys bus skiriamas priemonėms Baltijos šalių saugumui užtikrinti. Lietuvos vadovė su JAV viceprezidentu taip pat kalbės apie dvišalius santykius bei aptars padėtį Ukrainoje.

Po dvišalio susitikimo įvyks trišalis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Latvijos Prezidento Andrio Bėrzinio ir JAV viceprezidento Josepho Bideno susitikimas. Po jo numatomi Lietuvos ir Latvijos Prezidentų bei JAV viceprezidento pasisakymai spaudai, kurie bus tiesiogiai transliuojami internetu ir per Lietuvos nacionalinę televiziją. Transliaciją internetu galite stebėti: www.prezidentas.lt.

Prezidentės teigimu, Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Baltijos šalių partnerė ir sąjungininkė, tvirtai remianti Lietuvos, Latvijos ir Estijos saugumą. Praėjusių metų rudenį Vašingtone įvyko trijų Baltijos valstybių Prezidentų susitikimas su JAV Prezidentu Baracku Obama. Jo metu pasirašyta bendra politinė deklaracija, kurioje dar kartą pakartota, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybė, suverenumas ir teritorinis vientisumas yra tikras, gilus ir nuolatinis JAV interesas. 

Nuotr. Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.18 13:14

Atgal