Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Šveicarijos Prezidentas

2013-05-31

Penktadienis, gegužės 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu birželio 3 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankysis Šveicarijos Prezidentas Ueli Maurer.

Susitikimo metu šalių vadovai aptars Lietuvos ir Šveicarijos dvišalius santykius ir ekonominį bei kultūrinį bendradarbiavimą, Šveicarijos santykius su ES ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina Šveicarijos finansinę paramą mūsų šaliai, kuri buvo itin reikalingai Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Ji mūsų valstybei labai svarbi ir dabar, ypač sveikatos apsaugos srityje.

Su Šveicarijos vadovu bus aptartos galimybės sustiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, ypač mokslinių tyrimų ir aukštųjų technologijų srityse, tekstilės ir baldų pramonėje.

Šveicarija yra išskirtinė Europos Sąjungos partnerė ir viena pirmaujančių valstybių pagal tiesiogines užsienio investicijas į ES, todėl, pasak Prezidentės, pirmininkavimo ES Tarybai metu Lietuva sieks tolesnio santykių tarp Europos Sąjungos ir Šveicarijos stiprinimo.

Vizito metu numatytas Lietuvos ir Šveicarijos Prezidentų ir valstybinių delegacijų susitikimas bei abiejų Prezidentų spaudos konferencija.

Tai trečiasis Šveicarijos Prezidento vizitas į Lietuvą mūsų šaliai atgavus nepriklausomybę.

Oficialaus Šveicarijos Prezidento vizito Prezidentūroje programa su pastabomis žiniasklaidai:

Pirmadienis, birželio 3 d.

12:00 Oficiali Šveicarijos Prezidento Ueli Maurer pasitikimo ceremonija Prezidentūros vidiniame kieme (video ir foto galimybė žurnalistams)

12:10 Oficiali fotografija ir pasirašymas garbės svečių knygoje Baltojoje salėje (video ir foto galimybė žurnalistams)

12:15 Lietuvos ir Šveicarijos Prezidentų tete-a-tete susitikimas (susitikimo pradžioje video ir foto galimybė žurnalistams)

12:45 Prezidentų vadovaujamų delegacijų susitikimas (susitikimo pradžioje video ir foto galimybė žurnalistams)

13:50 Lietuvos ir Šveicarijos Prezidentų spaudos konferencija

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.05.31 10:46

Atgal