Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Informacinis saugumas – nacionalinės gynybos dalis

2014-03-31

Pirmadienis, kovo 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovais aptarė iššūkius šalies informaciniam saugumui, objektyvaus ir operatyvaus visuomenės informavimo svarbą bei galimybes stiprinti nacionalinio transliuotojo vaidmenį kovojant su Lietuvai priešiškų užsienio valstybių propaganda ir dezinformacija.

„Įvertindami valstybei iškilusius pavojus, privalome stiprinti savo gynybines galias visose srityse. Ir pirmiausia - informacinėje erdvėje, nes pastaruoju metu patiriame atvirą informacinį karą. Nuolatinė dezinformacija, provokacijos ir priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui. Gauti objektyvią ir suprantamą informaciją šiandien šalies žmonėms tampa tikru iššūkiu. Todėl visuomeniniam transliuotojui tenka ypatinga misija - ne tik aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę, bet ir stiprinti pilietiškumą ir patriotizmą, neleisti klaidinti mūsų žmonių ir žeminti mūsų valstybės. Informacinis atsakas - nacionalinės gynybos dalis", - pabrėžia Prezidentė.

Šiandieninių grėsmių akivaizdoje, Prezidentės teigimu, būtina stiprinti nacionalinį transliuotoją ir užtikrinti kokybišką visuomenės informavimą.

Melagingų pranešimų gausa, interesų grupių iškreiptos žinios, patikimų faktų stoka klaidina ir priešina visuomenę, primeta svetimus sprendimus, kelia grėsmę šalies raidai ir demokratijai.

Tik gaudami objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, suprasdami tikruosius motyvus, jų reikšmę ir pasekmes, žmonės galės jaustis saugūs savo valstybėje ir priimti teisingus sprendimus.

Pasak Prezidentės, Nacionalinis radijas ir televizija neturi būti saistomi jokių interesų ir turi rūpintis išskirtinai viešojo intereso gynimu. Būtina užtikrinti skaidrų ir pakankamą LRT finansavimą, kad visuomeninis transliuotojas būtų pajėgus vykdyti jam patikėtą misiją.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.31 14:18

Atgal