Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Investicijoms bus keliami nacionalinio saugumo reikalavimai

2014-10-21

Antradienis, spalio 21 d. (Vilnius). Šiandien Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Investicijų įstatymo ir Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pataisas.

Prezidentė šiais įstatymų projektais siekė užkirsti kelią nacionaliniam saugumui kylančioms grėsmėms, susijusioms su investicijomis į strateginę reikšmę turinčius ūkio sektorius - energetikos, transporto, komunikacijų, informacinių ir aukštųjų technologijų, finansų. Šiomis pataisomis į strateginių nacionaliniam saugumui įmonių sąrašą taip pat įtrauktas karinio aerodromo teritorijoje veikiantis Šiaulių oro uostas. Strateginės reikšmės objekto statusas suteiktas visiems Lietuvos Respublikos teritorijoje esantiems aerodromams.

Lietuva nuosekliai skatina investicijas ir jų plėtrą. Įvertinus kitose ES valstybėse narėse galiojantį teisinį reguliavimą, į strateginės reikšmės ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančias teritorijas bus įleidžiamos tik iš anksto patikrintos investicijos. ES teisė suteikia valstybėms narėms galimybę reguliuoti savo investicinę politiką pagal nacionaliniam saugumui iškylančias grėsmes.

Neaiškios kilmės investuotojams, galimai vykdantiems šalies nacionaliniam saugumui priešišką veiklą, priimti įstatymai užkirs kelią veikti strateginiuose ūkio sektoriuose ar teritorijose šalia strateginę reikšmę turinčių objektų.

Valstybės vadovės inicijuotos pataisos užtikrins, kad į strategiškai svarbius ūkio sektorius investuotų tik skaidrūs, atsakingi ir nacionalinio saugumo interesus atitinkantys investuotojai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.21 13:19

Atgal