Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Išmanūs sprendimai - efektyvi šalies gynyba

2011-12-22
Ketvirtadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos gynybos atašė aptarė situaciją reziduojamose valstybėse, gynybos politikos aktualijas ir tarptautinį bendradarbiavimą bei pasirengimą kitų metų pavasarį Čikagoje (JAV) įvyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui.
„Esame aktyvi ir inovatyvi valstybė, lygiavertė Aljanso narė. Turime daugiau dėmesio skirti naujoms grėsmėms, technologijų vystymuisi. Šalies gynybos efektyvumas priklauso nuo sumanaus pajėgų panaudojimo", - susitikime su gynybos atašė teigė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, svarbiausi šalies gynybos politikos siekiai - kolektyvinės gynybos principo įtvirtinimas per pratybas, realus gynybos planavimas ir nuolatinės oro policijos misijos Baltijos šalyse užtikrinimas.

Prezidentė atkreipė gynybos atašė dėmesį į Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėjantį kariuomenės ir ginkluotės skaičių, vykdomus intensyvius karinius mokymus. Pasak šalies vadovės, šiuo metu NATO matomumas ir realus buvimas yra ypatingai svarbūs Lietuvai.

Lietuva siekdama apginamumo garantijų savo šaliai, pasak Prezidentės, ir pati aktyviai prisideda prie NATO pajėgų stiprinimo. Matomiausias Lietuvos indėlis - Lietuvos kariai, dalyvaujantys tarptautinėse operacijose, taip pat šiais metais įsteigtas Energetinio saugumo centras, kuris turėtų tapti NATO kompetencijos centru.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.22 12:06

Atgal