Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Jaunoji karta atsakinga už savo kalbą

2014-04-02

Trečiadienis, balandžio 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir apdovanojo jau septintąjį kartą rengiamo konkurso „Švari kalba - švari galva" finalininkus ir nugalėtojus. Šiemet konkursas sulaukė net 12 tūkstančių dalyvių. Pirmą kartą pakviesti dalyvauti ir užsienyje gyvenantys lietuvių mokiniai.

„Rekordinis konkurso dalyvių skaičius - geriausias įrodymas, kad jaunajai kartai tikrai rūpi gimtosios kalbos, o kartu ir visos valstybės likimas. Būtent nuo jūsų priklausys, kokioje Lietuvoje gyvensime, kaip joje jausimės ir kaip kalbėsime. Būkite atsakingi už savo kalbą taip pat, kaip ir už savo Tėvynę", - pabrėžė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, kol skaitome ir rašome lietuviškai - kalba gyva. Todėl simboliška, kad konkurso nugalėtojai apdovanojami minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną.

Šalies Prezidentės globojamas konkursas - puiki proga 6-10 klasių mokiniams rašybos ir taisyklingos kalbos žinias pasitikrinti elektroninėje erdvėje, kurioje moksleiviai bendrauja vis dažniau. Taip siekiama paskatinti jaunąją kartą ir virtualioje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą kalbą.

Valstybės vadovė palinkėjo moksleiviams nenustoti siekti žinių ir būti pavyzdžiu kitiems, mylėti savo kalbą bei visada didžiuotis, kad kalbame, rašome ir mąstome lietuviškai.

Nuotraukos: R. Dačkus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.02 13:33

Atgal