Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Jaunųjų mokslininkų darbai – pažangiai Lietuvai

2014-04-23

Trečiadienis, balandžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo geriausių 2013 metų mokslinių disertacijų laureatus.

„Geriausių mokslinių disertacijų autorių apdovanojimas šiandien - puikus įrodymas, kad Lietuvos ateitis - pažangi valstybė, kurios pagrindiniai varikliai yra mokslas, inovacijos ir išsilavinę žmonės", - teigė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, jaunųjų mokslininkų talentas - didžiulė viltis, kad valstybė taps dar konkurencingesnė, kūrybingesnė ir įdomesnė pasauliui.

Šalies Prezidentė pabrėžė, kad mokslo erdvė verta pačių didžiausių investicijų. Investuojamos milijardinės europinių fondų lėšos universitetų ir mokslo atnaujinimui, o Lietuvos mokslo institucijos jau atitinka aukščiausius standartus.

Būtent šiuose centruose, pasak Prezidentės, bus kuriamos pasaulinio lygio mokslo žinios ir ugdoma nauja Lietuvos intelektualioji karta.

Jaunieji mokslininkai varžėsi geriausios fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų, geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų bei aplinkosaugos tematikos kategorijose. Apdovanoti 11 disertacijų autoriai, iš kurių 3 pripažinti konkurso laimėtojais.

Geriausios disertacijos nugalėtoju fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje tapo Patrikas Ščajevas, humanitarinių ir socialinių mokslų srityje - Deimantas Valančiūnas. Ingos Jakštonienės disertacija paskelbta geriausia aplinkosaugos tematikos srityje.  

Jau 8-ąjį kartą Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamu projektu siekiama paskatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, galinčias pelnyti pripažinimą ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Konkursu taip pat siekiama labiau motyvuoti Lietuvos jaunuosius mokslininkus vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.23 13:26

Atgal