Prezidentė Dalia Grybauskaitė

JAV – patikima Lietuvos gynybos partnerė

2014-08-22

Penktadienis, rugpjūčio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriumi Billu Nelsonu. Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas karinio ir energetinio saugumo klausimais, dvišalių prekybos ryšių stiprinimas.

Pasak Prezidentės, JAV yra patikima partnerė, padedanti užtikrinti Lietuvos saugumą. Rusijos agresijos grėsmių akivaizdoje JAV vaidmuo mūsų regione yra ypač svarbus ne tik stiprinant gynybinius pajėgumus, bet ir didinant regiono energetinį saugumą bei galimybes atsispirti ekonominiam spaudimui.

Rugsėjo mėnesį į rudens sesiją susirinksiantis JAV Kongresas svarstys 1 mlrd. JAV dolerių finansinės paramos iniciatyvą gynybiniams pajėgumams Europoje stiprinti. JAV sprendimas taip pat reikalingas siekiant užtikrinti galimybę eksportuoti JAV skalūnines dujas į Europą. Jų importu yra suinteresuota Lietuva, kurios pastatytas suskystintų dujų terminalas Klaipėdoje pradės veikti šių metų pabaigoje.

Billas Nelsonas yra demokratų partijos narys ir Senate atstovauja Floridos valstiją. Jis yra Senato ginkluotųjų pajėgų, biudžeto, prekybos ir finansų komitetų narys. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.22 13:53

Atgal