Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Karininkų priesaika – prisiimta atsakomybė už Lietuvos ateitį

2015-07-31

Penktadienis, liepos 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams. Ceremonijoje Prezidentė pabrėžė, kad kiekvieno karininko pareiga – saugoti Lietuvos laisvę, jos žmones ir kurti tokią kariuomenę, kuria pasitikėtų ir didžiuotųsi kiekvienas mūsų šalies žmogus.

„Ateinate reikšmingu laiku. Esame įžengę į antrąjį NATO ir ES narystės dešimtmetį. Jaučiamės sustiprėję, įvertinti ir gerbiami. Sėkmingai vykdome įsipareigojimą drauge su sąjungininkais atsakyti į tarptautinio saugumo iššūkius, stiprinti kolektyvinės gynybos pajėgumus ir ginti visos euroatlantinės erdvės saugumą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, jaunieji karininkai kitiems kariams, tarp jų ir šauktiniams, turi tapti ryžto, drąsos, sąžiningumo ir nuoširdumo pavyzdžiu. Lietuvos kariuomenė prireikus turi būti pajėgi atgrasyti priešą ir apginti valstybę, jos suverenitetą, teritorijos neliečiamybę ir vientisumą.

Šalies vadovė karininkams palinkėjo garbingai nešti atsakomybę už Lietuvos didvyrių atminimą, šalia esančius tarnybos draugus, tuos, kurie prisieks Lietuvai ateityje bei visus Lietuvos žmones. Prezidentė taip pat linkėjo stiprybės, drąsos ir ištvermės garbingoje tarnyboje.

Lietuvos karo akademijos dvidešimt antrąją laidą šiemet baigė 51 kariūnas. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.07.31 12:01

Atgal