Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Karolio Didžiojo apdovanojimas – už europinių vertybių sklaidą

2019-05-30

Ketvirtadienis, gegužės 30 d. (Achenas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo ceremonijoje. Drauge su pasaulio šalių vadovais ir kitais svečiais šalies vadovė pasveikino šių metų laimėtoją – Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių Antonio Guterresą.

„Politikos Oskaru“ dar vadinamas apdovanojimas A. Guterresui įteiktas už europinių vertybių – tolerancijos, pliuralizmo ir atviros visuomenės – sklaidą pasaulyje ir Europos vaidmens didinimą.

Pasak Prezidentės, Antonio Guterresas – tikras europietis, perduodantis europines vertybes Jungtinėms Tautoms, stiprinantis Europos vaidmenį ir matomumą visame pasaulyje. Šalies vadovės teigimu, jo indėlis kovojant su visuomenės baimėmis ir vienašališkų sprendimų priėmimu yra tikras įkvėpimas ne tik Europai, bet ir visam pasauliui.

Prieš 6 metus Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Šalies vadovė apdovanota už Lietuvos indėlį siekiant ES vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo. Taip pat buvo pabrėžtas ir išskirtinis Prezidentės vaidmuo vykdant Europos Sąjungos biudžeto reformą ir užtikrinant Baltijos valstybių dinamišką raidą.

Šį garbingą apdovanojimą taip pat yra gavę Popiežius Jonas Paulius II ir Popiežius Pranciškus, Europos Sąjungos įkūrėjai – Jeanas Monnet, Konradas Adenaueris, Robertas Schumanas, taip pat Didžiosios Britanijos Premjeras Winstonas S. Churchillis, JAV Prezidentas Billas Clintonas, Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričė, Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris ir daugelis kitų iškilių politikų.

Tarptautinį Karolio Didžiojo apdovanojimą 1950 m. įsteigė Acheno miestiečiai. Karo nualintame Senajame žemyne jis tapo simboliniu kvietimu siekti taikos, vienybės, solidarumo ir tarpusavio supratimo tarp tautų ir yra teikiamas už ypatingus nuopelnus Europos žmonėms.

 Acheno katedroje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo Ispanijos Karalius Felipe VI, Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude‘as Junckeris, Europos investicijų banko vadovas Werneris Hoyeris, Konrado Adenauerio fondo vadovas Hanas-Gertas Pötteringas, Portugalijos Ministras Pirmininkas Antonio Costa, Maltos Ministras Pirmininkas Josephas Muscatas, buvęs Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schultzas, kiti aukšti pareigūnai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.30 13:09

Atgal