Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kauno įvykių tyrimas – pasitikėjimo teisėsauga testas

2010-04-26

Pirmadienis, balandžio 26d. (Vilnius). „Visuomenė akylai stebi Kauno įvykių tyrimą. Teisėsaugos institucijos privalo užtikrinti profesionalų, objektyvų ir operatyvų tyrimą ir aiškiai atsakyti į visus nerimą visuomenei keliančius klausimus. Šis tyrimas- pasitikėjimo teisėsauga testas ir iššūkis visai teisėsaugos sistemai", - susitikime su laikinai generalinio prokuroro pareigas einančiu Raimondu Petrausku ir Policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, prokuratūra ir policija išnaudojo ne visas priemones visuomenės abejonėms dėl šio tyrimo išsklaidyti. Analizuodami klaidas, prokuratūros ir policijos vadovai, privalo atlikti nuodugnius vidinius tyrimus ir pateikti visuomenei aiškius atsakymus kas ir kodėl trukdė profesionaliai (sėkmingai) organizuoti tyrimą. Teisėsaugos institucijų uždarumas, nesugebėjimas rasti teisinių būdų pateikti atsakymus į visuomenei rūpimus klausimus, pasak Prezidentės, kelia nereikalingas įtampas šalyje. Teisėsauga turėtų ieškoti teisinių būdų maksimaliai teikti informaciją, o ne maksimaliai ją riboti.


Šalies vadovė taip pat pabrėžė būtinybę imtis visų teisinių priemonių Kauno įvykių tyrimo eigai paspartinti, kad tiesa būtų atskleista kaip galima greičiau. Nuo pareigūnų sąžiningumo ir profesionalumo, pasak valstybės vadovės, priklauso, kaip žmonės vertins ne tik prokuratūros, bet visos teisėsaugos darbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.26 15:38

Atgal