Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kazachstano Prezidentas perdavė Lietuvai tremtinių bylų kopijas

2011-10-06

Ketvirtadienis, spalio 6 d. (Astana). Pirmojo oficialaus vizito į Kazachstaną išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, kuris Lietuvos vadovei perdavė keliasdešimties lietuvių tremtinių bylų kopijas.

„Šiemet minime Didžiųjų tremčių 70-metį. Kazachstanas taip pat viena iš lietuvių tremčių vietų, apie kurią dar nedaug žinome. Kazachstano Prezidento perduotos lietuvių tremtinių bylų kopijos prisidės prie istorinės tiesos atskleidimo ir deramo mūsų tautiečių atminimo įamžinimo", - teigia Prezidentė.

Neoficialiais duomenimis 1940-1960 metais į Kazachstaną galėjo būti išvežta apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Lietuvoje yra žinomi duomenys apie 7,5 tūkstančius ten kalėjusių lietuvių.

Prezidentas Nursultanas Nazarbajevas pabrėžė, kad ir jo šalis nukentėjo nuo stalinistinių represijų ir šiemet pagerbia jų aukų atminimą. Pasak Kazachstano vadovo, ši skaudi patirtis dar labiau suartina tautas.  

Lietuvos vadovė Kazachstano Prezidentui perdavė Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centre saugomo kazachų kario 1941 metų dienoraščio ir nuotraukų kopijas.

Rytoj Prezidentė susitiks Kazachstano lietuvių bendruomene ir atidengs paminklinį akmenį, skirtą Lietuvos moterų tremtinių kalėjusių ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny - Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris) lageryje Kazachstane atminimui.

Šiuo metu Kazachstane gyvena apie 6000 lietuvių.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.06 13:54

Atgal