Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Klaipėda –vilties miestas

2014-05-18

Sekmadienis, gegužės 18 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė šv. Pranciškaus onkologijos centre, bendravo su šio centro ligoniais, jų artimaisiais, broliais pranciškonais ir savanoriais. Vizito metu šalies vadovė taip pat davė startą „Vilties bėgimui", kurio tikslas paremti onkologinius ligonius ir atkreipti dėmesį į vėžiu sergančių žmonių problemas.
 
Brolių pranciškonų įsteigtas onkologijos centras Klaipėdoje yra vienintelis toks centras Lietuvoje, kuriame suteikiama pagalba žmonėms, ištiktiems šoko diagnozavus vėžį, netekus artimojo, gedintiems, kenčiant sunkius chemoterapijos seansus, sprendžiant socialines problemas.
 
Prezidentės teigimu, šio centro veikla pavertė Klaipėdą vilties miestu ir yra sektinas pavyzdys visai Lietuvai kaip jautriai ir dėmesingai suteikti reikalingą pagalbą onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems.
 
„Beveik kiekviena Lietuvos šeima yra skaudžiai paliesta vėžio. Juo kasmet suserga apie 18 tūkstančių žmonių. Tai labai sunki liga, kuria sergantiesiems turi būti teikiama ne tik profesionali medicininė, bet ir jautri psichologinė pagalba. Išgirdus šią diagnozę apsiverčia žmogaus gyvenimas.Todėl Pranciškonų onkologijos centras yra unikalus pavyzdys Lietuvoje, kur pagalbą ir dvasinę paramą gali rasti kiekvienas kam ji reikalinga", - sakė Prezidentė.
 
Šalies vadovė pabrėžė, jog vėžys yra antra pagal sergamumą ir mirtingumą liga Lietuvoje, tačiau jos gydymui ir slaugai valstybės skiriamos lėšos bei dėmesys yra nepakankami. Onkologiniai ligoniai ir jų artimieji susiduria su gydymo ir slaugos problemomis. Egzistuoja didžiulis psichologinės pagalbos poreikis, o galimybės ją suteikti nedidelės.
 
Po apsilankymo onkologijos centre Prezidentė davė startą „Vilties bėgimui". Linkėdama sergantiems, jų artimiesiems bei visiems bėgimo dalyviais stiprybės ir vilties šalies vadovė taip pat paragino Lietuvos žmones sveikai gyventi, daugiau dėmesio skirti sportui ir savo sveikatai. 

Septintus metus iš eilės rengiamas bėgimas jau yra tapęs oficialiu Klaipėdos miesto renginiu, kuriame aktyviai dalyvauja vėžį įveikę žmonės, jų artimieji ir visi, kurie nori palaikyti sergančiuosius onkologinėmis ligomis. Šiemet jame dalyvavo per 5 tūkstančius bėgikų. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.18 15:36

Atgal